W dobie kryzysu wszyscy jesteśmy zmuszeni do oszczędzenia. Ale są rzeczy, z których zrezygnować nie sposób: jedną z nich jest ciepła woda, dostępna przez cały rok. Dzięki rozwiązaniom włoskiej firmy Ariston Thermo można jednak uzyskiwać ją w sposób bardziej ekonomiczny i ekologiczny. Wystarczy postawić na system solarny, który pozyskuje energię ze słońca – źródła, które jest niewyczerpalne i, co najważniejsze, darmowe, dostępne dla każdego!

W ciągu roku do Polski dociera promieniowanie o wartości 1.000 kWh/m2, co zupełnie wystarcza do wytwarzania ciepłej wody dla zwykłych użytkowników.  

Podstawą systemu solarnego jest kolektor. Absorbuje on promieniowanie słoneczne i przetwarza je na energię, niezbędną do podgrzewania wody. Kolektory Kairos można zainstalować zarówno w domach jednorodzinnych, wielorodzinnych, jak i letniskowych. Ale równie dobrze sprawdzą się w miejscach, gdzie zużywa się więcej wody: budynkach gospodarczych i obiektach publicznych.

Firma Ariston ma w swojej ofercie trzy typy nowoczesnych kolektorów słonecznych: KAIROS CF 2.0, KAIROS XP 2.5 oraz KAIROS VT 15 lub VT 20. Wszystkie urządzenia posiadają certyfikat Solar Keymark. Dzięki niemu można otrzymać 45% dopłatę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, obejmującą koszty zakupu oraz montażu kolektorów – to wyraz wsparcia państwa dla naszych ekologicznych rozwiązań.

KAIROS CF 2.0

To najlepszy wybór dla użytkowników indywidualnych, świetnie sprawdza się w instalacjach domowych. A to za sprawą stosunkowo niewielkich wymiarów: 2 x 1 m i wagi: niespełna 36 kg, przy jednoczesnej dużej powierzchni absorpcyjnej: 1,74 [m²].

KAIROS XP 2.5

To idealne rozwiązanie dla budynków przemysłowych i większych instalacji. Kolektor ma dużą powierzchnię absorpcyjną: 2,23 [m²], a jego waga wynosi 48 kg. Urządzenie można dopasować do budynków każdego rodzaju, ponieważ jest dostępne w dwóch wariantach: do montażu pionowego oraz do montażu poziomego.

KAIROS VT 15 lub VT 20

To najbardziej zaawansowany kolektor z gamy Kairos, rozwiązanie dla wymagających klientów. Jego wysoka sprawność gwarantuje działanie nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Jego dodatkową zaletą jest znakomita izolacja. Powierzchnia absorpcyjna kolektora to 1,5 lub 2 [m²], waga natomiast: 51 kg (wersja VT 15) oraz 68 kg (wersja VT 20).

Zasobnik KAIROS MACC

To nowoczesny podgrzewacz akumulacyjny, który przekształca potencjał wydajności wykorzystywanych paneli słonecznych. Wysokowydajne bojlery akumulacyjne KAIROS MACC do ciepłej wody użytkowej możesz połączyć z polami kolektorów solarnych o powierzchni do 5 m². Zapewnisz dzięki temu swojej instalacji maksymalną wydajność energetyczną i optymalny komfort pod względem c.w.u. Wyposażenie bojlera obejmuje zespół hydrauliczny, składający się z manometru, pompy obiegu solarnego, zbiornika wyrównawczego (16 l), odgazowywacza, zaworu bezpieczeństwa, mieszalnika termostatycznego z silnikiem i zespołu zabezpieczającego.