Wybierając akcesoria wnętrzarskie do mieszkania, biura lub gabinetu, często stajemy przed dylematem: nowocześnie i ascetycznie, czy klasycznie i z przepychem? Wynika to z przeświadczenia, że chłodny powiew futuryzmu nie do końca współgra z ciepłem klasycyzmu. W XXI wieku możemy jednak postulować o więcej. Naprzeciw tym wymaganiom wychodzi kolekcja lamp ALASKA BLACK firmy Nowodvorski Lighting.


Rozwiązanie na miarę współczesności

Współczesność domaga się zmian. Oczekuje nowych pomysłów, nietuzinkowych propozycji oraz niespotykanych dotąd projektów. Wydawać by się mogło, że na obecnym etapie rozwoju już nic nie jest w stanie nas zaskoczyć. Przez wiele minionych epok, mnóstwo stylów i rozwiązań z zakresu architektury wnętrz zostało już wprowadzonych w życie. Są jednak produkty, które wyznaczają nowe kierunki. Wśród nich znajdują się lampy z kolekcji ALASKA BLACK marki Nowodvorski Lighting, które stanowią nową jakość w aranżacji wnętrz. Łączy w sobie bowiem dwa, pozornie wykluczające się wzajemnie, style — modernistyczny minimalizm z klasyczną elegancją. Lampy wykonane z połyskującej stali lakierowanej oraz z abażuru z PCV sprawiają wrażenie swoistej awangardy, znakomicie odpowiadającej nawet najbardziej wysublimowanym gustom.

Cztery wymiary czerni

Fot: Nowodvorski Lighting
Fot: Nowodvorski Lighting

Czerń to kolor idealnie wpisujący się w wiele stylów architektonicznych. Wykorzystano go również przy produkcji kolekcji lamp ALASKA BLACK, na którą składają się cztery modele. ALASKA BLACK podłogowa, ze względu na swoje gabaryty (175 cm wysokości, 30 cm średnicy) stanowi doskonałą ozdobę większych pomieszczeń. Gustowna czerń, którą pokryte są lampy, doda elegancji wnętrzom, a solidne wykonanie ich gwarantuje jej stabilność przez długie lata. ALASKA BLACK podłogowa świetnie sprawdzi się także w salonie jako towarzysz długich jesiennych wieczorów w rodzinnym gronie, lub relaksu z ulubioną lekturą. Jeśli natomiast chcemy ocieplić wnętrze, nie zajmując jednocześnie cennej przestrzeni, doskonałym rozwiązaniem będzie ALASKA BLACK kinkiet (51cm wysokości, 24 cm średnicy). Zamontowana w sypialni nada jej pożądanego romantyzmu, natomiast w salonie stworzy nastrojowy klimat. ALASKA BLACK klinkiet uzupełni również oświetlenie korytarza czy przedpokoju, okraszając te pomieszczenia nowoczesnym designem oraz przyjemną barwą światła.

Zazwyczaj posiadamy w mieszkaniu przynajmniej jedno pomieszczenie, które wymaga silniejszego źródła światła. Obiady w rodzinnym gronie, czy wizyta długo oczekiwanych gości potrzebują odpowiedniej oprawy. Dla osób, które nie są zwolennikami lamp umieszczonych bezpośrednio przy suficie stworzono lampę ALASKA BLACK I zwis (120 cm długości, 19 cm średnicy). Jej nowoczesny design sprawia, że oprócz źródła światła, stanowi indywidualny obiekt dekoracyjny nadający uroku każdemu pomieszczeniu. Współczesność wymaga jednak, aby nasze zaangażowanie w równym stopniu przekładało się zarówno na życie rodzinne jak i zawodowe. Aby uczynić je przyjemniejszym, zadbajmy o swoje biuro. Przydatna okaże się lampa biurkowa o średnich wymiarach, taka jak ALASKA BLACK (56 cm wysokości, 19 cm średnicy), której klasyczna forma pozwoli osiągnąć wyjątkowy efekt estetyczny.

Wielu z nas poszukuje nowoczesnych rozwiązań, które sprawią, że mieszkanie zyska oprawę na miarę XXI wieku. Lampy z serii ALASK BLACK marki Nowodworski Lighting doskonale sprawdzą się w tej roli, wprowadzając do wnętrza oryginalne piękno połączone z nutą wyrafinowanej klasyki.

LAMPY ALASKA BLACK MARKI NOWODVORSKI LIGHTING:

ALASKA BLACK podłogowa

Wysokość: 175 cm

Średnica: 30 cm

Cena detaliczna: 404,06 zł brutto

Alaska BLACK kinkiet

Wysokość: 51 cm

Odległość od ściany: 24 cm

Cena detaliczna: 193,73 zł brutto

ALASKA BLACK zwis

Wysokość: 120 cm

Średnica: 19 cm

Cena detaliczna: 175,28 zł brutto

ALASKA BLACK biurkowa

Wysokość: 56 cm

Średnica: 19 cm

Cena detaliczna: 180,81 zł brutto

Firma Technolux Sp.j., od października 2011r. funkcjonująca pod nazwą Nowodworski Sp.j., jest rodzinną firmą prywatną, założoną w 1994 r. Spółka produkuje dekoracyjne oprawy oświetleniowe do wnętrz mieszkalnych oraz obiektów publicznych. Obecnie firma posiada dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 12 000 m2., średniorocznie produkując i sprzedając 3000 sztuk opraw dziennie. Ponad 65% produkcji jest sprzedawane za granicę. Firma eksportuje do: Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czarnogóry, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Kanady, Kazachstanu, Kirgizji, Kosowa, Litwy, Łotwy, na Maltę, do Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Rumunii, Senegalu, Słowacji, Ukrainy, na Węgry i do Wielkiej Brytanii.

Nowodworski Sp.j.

ul. Bojemskiego 11

42-202 Częstochowa

Tel +48 343449110

nowodvorski@nowodvorski.com