Sypialnia jest tym pomieszczeniem, w którym spędzamy najwięcej czasu w ciemności – przed pójściem spać, w nocy, gdy wstajemy do toalety, a także nad ranem, gdy słońce jeszcze nie wstało. Aby z sypialni korzystało nam się komfortowo, warto wybrać odpowiednie oświetlenie dające klimatyczny efekt. Na co warto się zdecydować?

 

Jedna lampa główna znajdująca się u sufitu to zdecydowanie za mało w sypialni. Pomieszczenie to powinno mieć dodatkowe źródła światła, które będziemy mogli wykorzystać po zmroku. Przy projektowaniu sypialni warto zatem dobrać artykuły oświetleniowe tak, aby miejsce to stało się dla nas synonimem komfortu i relaksu.

Lampki nocne – niekonieczne stolikowe

Przede wszystkim w sypiania powinny znaleźć się lampki nocne umieszczone po obu stronach łóżka lub po jednej stronie, gdy z łóżka korzysta tylko jedna osoba. Najczęściej w tej roli występują lampki stolikowe, które umieszczamy na stolikach nocnych. Mogą mieć one również regulowane klosze, które pozwalają skierowanie snopu światła w odpowiednią stronę, na przykład przy czytaniu.

Jednak takie lampy to jeszcze nie wszystko, co możemy zastosować przy łóżku. Również możemy wykorzystać w tym celu lampy ścienne, czyli kinkiety, lampy stojące ustawiane na podłodze, a nawet lampy wiszące na długich kablach, które pozwalają na uzyskanie niebanalnej aranżacji.

Dodatkowe oświetlenie w sypialni

Oprócz lampek nocnych do sypialni możemy też dobrać inne artykuły oświetleniowe. Lampy Philips to szeroka gama atrakcyjnych propozycji przeznaczonych dla wymagających. Możemy zdecydować się między innymi na klimatyczne oświetlenie w formie oczek LED, oświetlenia szaf, dekoracyjnych sznurów świetlnych, ozdobnych lampionów i latarni czy bezpiecznych świeczek ledowych, które działają na baterie.

Stworzenie efektu klimatycznego oświetlenia w sypialni nie jest wcale takie trudne. Warto zajrzeć w tym celu na portale wnętrzarskie, na których możemy znaleźć dla siebie mnóstwo inspiracji na urządzenie sypialni światłem. Życzymy udanych zakupów!