Wnętrza w kolorach ziemi to jeden z trendów roku 2017 i propozycja nie tylko dla osób poszukujących ukojenia i ładu kompozycyjnego. Za sprawą umiejętnie dobranych odcieni można tworzyć klimat zachodu słońca lub wczesnej jesieni. Harmonijnym elementem takich sugestywnych aranżacji będą łączniki z serii Berker R.1 w unikatowych, ciepłych i spokojnych odcieniach.

Powrót do natury to jeden z najgorętszych trendów wnętrzarskich 2017 roku. Designerzy i architekci stawiają na stworzenie przestrzeni przytulnej i komfortowej, która w pierwszej kolejności powinna dawać poczucie bezpieczeństwa – i jest to bezpieczeństwo wielowymiarowe. Dlatego stonowanym kolorom ziemi, uważanym za bezpieczne, towarzyszą elementy wykończeniowe wykonane z najwyższej jakości materiałów i zapewniające komfort codziennego użytkowania.

Bliżej natury – jak dobierać kolory ziemi?

Bazą wszystkich kompozycji wnętrz inspirowanych kolorami ziemi jest paleta brązów uzupełniona szarościami. Bardziej intensywne oranże, umieszczone w palecie Native Instincts Pantone pozwolą budować ciepłe przestrzenie o lekko orientalnym charakterze, które także wymieniane są przez trendsetterów jako modne w 2017 roku. Natomiast wszędzie tam, gdzie zależy nam na utrzymaniu eleganckiego efektu, warto zastosować bardzo ciemne, spokojne brązy, które stanowią doskonałe tło dla aranżacji w stylu vintage. Z kolei zielenie, a wśród nich kolor roku 2017 Pantone – soczysty greenery – kreują nastrój spokoju i harmonii. Przeplatając je warto jednak pamiętać o zasadzie równowagi – jasny kolor powinien być dominujący, a bardziej intensywny należy przemycić na dodatkach, w postaci tkanin, ozdób ściennych czy eleganckich ramek łączników oświetleniowych.

Bezpiecznie na więcej sposobów

Aranżacje na topie w 2017 roku to wnętrza, które chronią swoich mieszkańców, stanowiąc oazę spokoju i wytchnienia od codzienności. Seria łączników i gniazd Berker R.1 jest idealnym uzupełnieniem przestrzeni naturalnych, utrzymanych w nastrojowej kolorystyce. Subtelnie zaokrąglony kontur ramki i okrągły przycisk sprawiają, że osprzęt elektroinstalacyjny staje się harmonijnym elementem architektury wnętrza. Dzięki bogatemu wyborowi odcieni ramek można tworzyć dowolne zestawienia kolorystyczne. Czarny lub biały element centralny może okalać ramka w kolorach barwiony dąb, łupek, brązowa skóra czy polerowany beton, nawiązujących do dzieł natury. Ciepłym, niezwykle ożywczym akcentem wnętrza może być natomiast ramka z czerwonego lub pomarańczowego akrylu. Rok 2017 to także rok technologii co oznacza, że w mieszkaniach coraz częściej pojawiać się będą inteligentne rozwiązania, służące komfortowi, ale i zapewnieniu ochrony. Łączniki Berker R.1 to funkcjonalny osprzęt pozwalający na sterowanie roletami i różnego rodzaju oświetleniem. Dzięki zastosowaniu systemu KNX można w każdej chwili rozszerzać ich funkcjonalność.

Producent: Hager Polo Sp. z o.o.

O firmie Hager

Grupa Hager jest światowym liderem w produkcji rozwiązań z zakresu rozdziału energii, automatyki budynku, osprzętu elektroinstalacyjnego oraz systemów prowadzenia przewodów. Firma buduje swoją pozycję w oparciu o kreatywność i innowacyjność. Jej produkty łączą w sobie nowoczesne technologie i ambitny design. Są proste w montażu, intuicyjne w obsłudze, a przy tym bardzo wytrzymałe. Dzięki unikalnej i zaawansowanej technicznie ofercie firmie Hager zaufało już tysiące odbiorców w ponad 95 krajach na całym świecie. Komponenty i rozwiązania marki Hager produkowane są w 23 zakładach produkcyjnych na świecie. Hager Group zatrudnia 11400 pracowników i generuje roczny obrót w wysokości 1,7 mld €.

Do grupy Hager należą między innymi takie marki jak: Daitem, Diagral, Efen i Elcom, a od momentu połączenia się Bocchiotti Group także Iboco, Inset, czy Steel Line. W 2012 roku do grupy Hager dołączyła firma Berker, wiodący europejski producent łączników, gniazd i rozwiązań automatyki budynku. Produkty marki Berker by Hager urzekają swoim wysublimowanym wzornictwem i poziomem technicznego zaawansowania. Wspólna oferta firm Berker i Hager budowana jest pod hasłem „Energy meets Design” oznaczającym, że wszystkie rozwiązania powstają w procesie twórczej komunikacji pomiędzy firmami, pracownikami, a przede wszystkim pomiędzy firmami a ich klientami. Więcej informacji na stronach: www.hager.pl i www.hagerhome.pl.