Pomimo tego, że do wiosny zostało jeszcze nieco czasu, już teraz warto pomyśleć o stworzeniu lub odnowieniu naszej przydomowej przestrzeni. Materiałem coraz częściej wykorzystywanym do budowy tarasu jest kompozyt, będący nowoczesnym połączeniem natury i technologii. Kompozytowa deska LUNA, dostępna w ofercie DLH to konkurencyjna alternatywa dla tradycyjnego drewna tarasowego. 

Drewno jest jednym z najbardziej cenionych surowców budowlanych, znanym i wykorzystywanym przez człowieka od tysięcy lat. Z desek drewnianych do dziś wykonuje się stylowe domy, trwałe elewacje budynków oraz eleganckie tarasy. Wraz z rozwojem nauki, człowiek dąży jednak do połączenia tego, co naturalne, z tym, co zaawansowane technologicznie. Deski tarasowe LUNA są odzwierciedleniem tych właśnie zamiarów. Wykonano je z włókien bambusowych i drzewnych oraz tworzyw sztucznych i substancji uszlachetniających, co pozwala na uzyskanie optymalnych parametrów użytkowych, zachowanie walorów estetycznych oraz znaczące obniżenie ceny produktu.

Naturalnie piękne

Jeżeli jesteśmy miłośnikami niezmiennie modnego stylu skandynawskiego, który z wnętrz przenosi się także do ogrodów, na pewno przypadnie nam do gustu deska kompozytowa LUNA w modnych odcieniach szarości. Jej kolor doskonale prezentuje się w otoczeniu białych, szarych i grafitowych mebli ogrodowych oraz dodatków charakterystycznych dla konwencji EKO – lnianych poduszek, wiklinowych dekoracji i zróżnicowanej roślinności – zarówno kwiatów doniczkowych, jak i tych upiększających przydomowe rabaty. Natomiast brązowy kolor desek, zbliżony nieco do drewna teakowego, dobrze skomponuje się z tradycyjnymi elementami wyposażenia przydomowej przestrzeni. Z rattanowymi lub drewnianymi meblami stworzy kompozycję spójną i harmonijną, natomiast osoby preferujące odważniejsze zestawienia, skontrastują nasyconą barwę desek LUNA z kompletem wypoczynkowym wykończonym w białym odcieniu. Kolor kompozytu, w przeciwieństwie do tarasów wykonanych z drewna naturalnego, z upływem czasu zmienia się tylko nieznacznie, a zachowanie wysokich parametrów technicznych materiału potwierdzone jest 10-letnią gwarancją Producenta. Poza ciekawą kolorystyką, kompozytowe deski tarasowe LUNA wyróżniają się także charakterystycznym jednolitym rysunkiem – są pozbawione sęków i spękań, a ich gęste wzdłużne ryflowania nadają całości harmonijnego, wyważonego charakteru, pełniąc jednocześnie funkcję antypoślizgową.

Technicznie niezawodne

Cena desek LUNA jest bardziej atrakcyjna niż drewna egzotycznego, nie znaczy to jednak, że kompozyt charakteryzuje się niższą jakością. Wręcz przeciwnie! Materiał ten nie ustępuje egzotykom ani pod względem estetycznym, ani użytkowym. Jest odporny na ścieranie i działanie zewnętrznych sił mechanicznych; nie ulega czynnikom atmosferycznym ani biologicznym, jest więc niepodatny na ingerencję insektów oraz pleśni. Co istotne, deski kompozytowe są całkowicie odporne na działanie wody, mogą więc być z powodzeniem stosowane na niezadaszonych tarasach, w okolicach oczek wodnych oraz basenów. Dodatkowo kompozyt nie wymaga stosowania środków konserwujących, a łatwość montażu za pomocą niewidocznych klipsów przekona użytkowników preferujących proste i pewne rozwiązania konstrukcyjne. Co może być równie istotne dla osób, którym bliskie jest dobro środowiska, deski kompozytowe DLH dzięki zawartości naturalnych surowców mogą być w 100% poddane procesowi recyklingu, a wchodzące w skład produktu włókna bambusowe są najszybciej odnawialnym surowcem, którego wycinka nie powoduje zaburzeń ekosystemu. Deski tarasowe LUNA firmy DLH dostępne są w 5 ciekawych kolorach: ciepły brąz, przypominający egzotyczny teak, jasny brąz, nasycony ciemny brąz, stonowana szarość oraz głęboki antracyt. Dodatkowo w kolekcji LUNA dostępne są komplementarne akcesoria do montażu w odpowiadającej kolorystyce oraz sztachety kompozytowe, pozwalające na harmonijne dopasowanie ogrodzenia do estetyki przestrzeni przydomowej.

www.dlh.pl

O firmie:

DLH Poland Sp. z o.o. to krajowy lider obrotu drewnem egzotycznym o zasięgu międzynarodowym. Firma jest jednym z największych dystrybutorów deski tarasowej i kantówki okiennej, a także drewnianych podłóg, elewacji, blatów oraz fornirów. W ofercie DLH Poland Sp. z o.o. znajdują się także meble ogrodowe, grille Weber oraz płyty mineralno-akrylowe Acren®. Najwyższej jakości surowce, własna sieć sprzedaży, bogate zapasy magazynowe, a także pełen pasji zespół kompetentnych handlowców sprawiają, że produkty dostarczane przez DLH Poland Sp. z o.o. spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów i są rozpoznawalne wśród największych potentatów rynkowych.