Prysznic, umywalka i toaleta – tak wygląda standardowe wyposażenie łazienki. Standardowe, bo w wielu mieszkaniach, często po prostu nie możemy sobie pozwolić na dużą łazienkę, a niekiedy nawet na osobne pomieszczenie przeznaczone na urządzenie toalety. Aranżacja małej łazienki może stanowić dla wielu z nas nie lada wyzwanie.

Funkcjonalność i ekonomiczność nie musi oznaczać rezygnacji z odrobiny luksusu i komfortu. Często jesteśmy mylnie przekonani o tym, że dobrze urządzona łazienka wiąże się z wydaniem sporej sumy pieniędzy, albo, że nasze potrzeby aranżacyjne są poza naszym zasięgiem finansowym jak i przestrzennym.

Fakt posiadania niewielkiej łazienki wcale nie wiąże się z potrzebą rezygnacji z wanny. Oczywiście kabina prysznicowa zajmuje mniejszą przestrzeń, ale wanna jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez długich kąpieli. Właśnie do nich skierowane są wanny linii AS i Eko Plus. Obie serie dostępne są zarówno w kształcie prostokątnym w wymiarach dla WP/AS: od 70x140cm do 70x170cm i dla WP/Ekoplus: od 70x140cm aż do 75x170cm, a także asymetrycznym WAL(P)/AS: 70x160cm oraz 100x150cm oraz WAL(P)/Ekoplus: 85x150cm, 90x140cm, 95x145cm i 100x150cm. Zróżnicowana gama rozmiarów, ciekawy design i przystępna cena to ich niewątpliwe atuty. Produkty wytwarzane są w kolorze białym EW, dzięki czemu mamy pewność pełnego dopasowania wystroju łazienki.

W ostatnich latach popularność kabin prysznicowych zdecydowanie wzrosła. Na zakup kabiny prysznicowej decydują się najczęściej osoby, które dysponują niewielką powierzchnią łazienki oraz te, dla których istotnym czynnikiem, jest aspekt ekonomiczny. Specjalnie z myślą o nich Sanplast SA posiada w swojej ofercie kabiny serii Eko Plus. Linię tę tworzą modele kwadratowe: KN/EKOPLUS, KN-II/EKOPLUS (także z możliwością regulowania) oraz półokrągłe KP4-II/EKOPLUS. Kabiny KN/EKOPLUS dostępne są tylko z wypełnieniem z polistyrenu, natomiast pozostałe modele możemy nabyć w dwóch wersjach: wypełnienie z polistyrenu lub szkła hartowanego. Kabiny tej serii występują w dwóch najczęściej poszukiwanych wymiarach: 80×80 i 90×90, natomiast KN/EKOPLUS dostępna jest także w wersji 70×70. Ich prosta, nienarzucająca się forma sprawdzi się w klasycznej łazience.

Producenci coraz częściej wychodzą nam naprzeciw, proponując kompleksowe rozwiązania. Nie musimy się, zatem martwić wysokimi kosztami marząc o wannie z hydromasażem czy kabinie.