Łuparki do drewna zyskały sobie wielu zwolenników wśród osób mających do czynienia z praca z materiałem drzewnym. Czym są i do czego służą?

Łuparki do drewna stosuje się do cięcia oraz rozdrabniania sztabek drzewa na mniejsze części. Warto dokonać zakupu takiego urządzenia jeśli często wykonujemy tego typu prace lub nie mamy dostępu do firm, które mogłyby zrobić to za nas. Swoja droga własna łuparka daje możliwość maksymalnego dostosowania efektu pracy do założonego celu. Co należy wziąć pod uwagę? Przede wszystkim jakie czynności chcemy wykonywać oraz rozmiar materiału, który chcemy opracować. Posiadaczem łuparki może być zarówno właściciel domu z kominkiem wymagającym drewna opałowego, jak i osoba potrzebująca obrobionego drewna do dalszych prac. W związku z tym łuparki występują w różnym rozmiarze. Różnią się także konstrukcją oraz siłą.

AL-KO LHS 7000 – łuparka pionowa z klinem rozłupującym

Jeśli potrzebny jest mocny sprzęt do pracy z większym materiałem warto przemyśleć zakup modelu AL-KO LHS 7000. Łuparka ta to urządzenie przeznaczone dla tych, którzy potrzebują nieco większego sprzętu o dużej sile. Zaprojektowana została z niezwykłą dbałością o każdy, nawet najmniejszy i pozornie nieistotny szczegół. Dzięki temu powstało urządzenie niezawodne, wygodne i pozwalające na nawet najcięższe prace z drewnem.AL-KO-LHS-7000

Parametry techniczne

Łuparka AL-KO 7000 zasilana jest za pośrednictwem silnika elektrycznego najwyższej jakości. Napięcie wynosi 400 V, a moc jaką osiąga urządzenie to 3500 W. Jeśli chodzi o siłę – maksymalny nacisk tego modelu wynosi aż 7 ton. Całkowita waga urządzenia – 133 kg. Ważnym parametrem jest również maksymalna długość rozłupywania, która w tym przypadku wynosi 550/1050 mm. Dodatkowo łuparka AL-KO 7000 wyposażona została w wygodny, składany stół roboczy. Kolejną zaletą tego modelu jest fakt, iż zamocowano w nim śrubę szybkomocującą do dokładnego ograniczania skoku podczas rozłupywania danego materiału. Dzięki temu AL-KO 7000 zapewnia pracę zarówno wygodną, jak i bezpieczną. Kolejnym elementem wyposażenia opisywanego urządzenia jest dwuręczny system obsługi, wzbogacony o wbudowane pazury służące do precyzyjnego chwytania i rozłupywania kawałka drewna. Atutem tej łuparki są także szybko rozkładane stópki. Ten element, pozornie nieistotny, w rzeczywistości jest bardzo ważny. Dzięki niemu łatwo zachować optymalną stabilność łuparki, co jest bardzo ważne w pracy z każdym, ciężkim sprzętem. Dzięki możliwości regulacji można także łatwo taki sprzęt przechowywać, nawet przy ograniczonej przestrzeni.

Bezpieczeństwo i efektywność

Produkt, taki jak łuparka AL-KO 7000, zapewnia doskonałe wyniki w pracy. Dzięki dużej wytrzymałości, sporej powierzchni łupania oraz stosunkowo dużej sile pozwala na szybką pracę. Elementy takie jak pazury i dwuręczny system obsługi, pozwalają na precyzyjne wykonanie prac. Wysokiej jakości silnik gwarantuje ekonomiczne wykorzystanie urządzenia. Stabilność, zachowana dzięki regulowanym stópkom, zapewni bezpieczeństwo użytkowania. Łuparka AL-KO 7000 charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, a także tym, że użyto do tego najwyższej klasy materiały. Dzięki temu użytkownik zyskuje gwarancję bezpieczeństwa oraz jakości. Sprzęt jest bowiem solidny i nie ma ryzyka częstych, uciążliwych awarii. Łuparka ta jest łatwa w obsłudze, dzięki czemu nie trzeba być specjalistą aby jej używać. Istotne jest jednak zapoznanie się dokładnie z instrukcja obsługi, aby pracować bezpiecznie i uniknąć ryzyka uszkodzenia sprzętu.