Światło odgrywa bardzo dużą rolę w każdym pomieszczeniu. Nie tylko je oświetla, ale także nadaje znakomity nastrój, dzięki któremu czujemy się swobodnie i bezpiecznie. Świece również mogą sprawić, że w pokoju, w którym się znajdą zapanuje niezwykle przyjemna i magiczna atmosfera. Gdy postanowimy udekorować nasze mieszkanie wykorzystując świeczki zapachowe sprawimy, że stanie się ono pięknym i nastrojowym miejscem, w którym każdy chętnie przebywa. Będą one wspaniałą ozdobą, która oświetla mieszkanie, ale również rozprzestrzenia przepiękny zapach.

Dekoracja na każdą okazję

świeczki zapachoweTe rewelacyjne artykuły dekoracyjne sprawdzają się w wielu sytuacjach. Dlatego jest tak dużo rodzajów świec. Wśród nich znajdują się świeczki dekoracyjne, zapachowe, świece na różne okazje takie jak Boże Narodzenie, Wielkanoc czy też Walentynki, ślub i wiele innych. W zależności od tego, czy dekorujemy wnętrze na co dzień, czy na specjalne okazje, wybieramy świeczki o różnych kształtach, wzorach czy kolorach. Świece świąteczne będą zawierały elementy charakterystyczne, związane z danym obrzędem. Święta Wielkanocne mogą obfitować w świeczki w kolorach żółtych, zielonych, często mają kształty jajeczek lub zajączków. W walentynki świeczki zapachowe z pewnością będą miały barwę czerwoną i miały kształt serduszek. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki nim zapanuje w mieszkaniu wspaniały nastrój, a chwile staną się magiczne i niezapomniane.

Świeczki zapachowe w wersji „Zrób to sam”

Ostatnio bardzo modne stało się własnoręczne wykonywanie różnych przedmiotów dekoracyjnych. Podobnie jest ze świecami. Do wykonania takiej świeczki zapachowej potrzebny jest knot ze sznurka, a także stearyna, która może być wytopiona ze starych świec lub zakupiona. Gdy produkty są już przygotowane, należy rozpuścić stare świeczki w rondelku tak, aby powstała luźna masa. Kolory świec nie powinny być łączone na tym etapie, ponieważ może to stworzyć bardzo nieciekawą barwę. Później trzeba wybrać tylko formę, do której świeczka ma być wlana i gotowe. Zapach możemy uzyskać w naturalny sposób, wykorzystując jako formy pomarańcze lub inne owoce, czy przyprawy lub tez możemy wykorzystać olejki eteryczne. Nie każdy jednak posiada takie umiejętności i woli skorzystać z gotowych już świeczek, które prezentowane są niemalże w każdym sklepie. Po inspiracje można sięgnąć np. tutaj: http://lachandelle.pl/kategoria/swiece-zapachowe.

Świeczki zapachowe są wspaniałą dekoracją mieszkania. Dzięki nim wnętrza stają się piękne i nastrojowe. Poza wspaniałymi formami i kształtami, które są teraz dostępne możemy cieszyć się również ich zapachem. Staną się one wspaniałym uzupełnieniem każdej dekoracji, a dzięki temu, że wybór wśród świec jest tak duży wiemy, że sprawdzi się ona w każdym wnętrzu i pasować będzie do każdego stylu.