Niezależnie, czy nasza łazienka jest mała, czy dużo powinno znaleźć się w niej kilka podstawowych elementów. W dużej łazience możemy działać bez ograniczeń, ustawiając w niej praktycznie wszystko co nam przyjdzie do głowy. Większą zagadką zawsze są maleńkie łazienki, w których praktyczne ułożenie często bywa sztuką.

Meble w małej łazience

Wybór mebli jest ogromny, jednak nie wszystkie nadają się do małej łazienki. Wybierając idealny zestaw do łazienki przede wszystkim powinniśmy kierować się praktycznością. Zupełnie nieprzydatne nam będą piękne, ogromne meble, które albo się nie zmieszczą, albo nic w sobie nie pomieszczą. Na rynku są dostępne fantastyczne rozwiązania, dzięki którym nawet w najmniejszej łazience zmieści się prawie wszystko, co widać na przykładzie tej kolekcji mebli. W naprawdę małych toaletach warto skorzystać z każdej wolnej przestrzeni. Miejsce nad ubikacją świetnie nadaję się na wiszącą szafeczkę, da to sporo miejsca do chowania ręczników, lub środków czystości i zupełnie nie będzie przeszkadzało użytkownikom. Warto również wykorzystać miejsce pod umywalką.

Najczęściej można zmieścić tam całkiem sporo rzeczy. Nad umywalką najlepiej zamontować lusterko z szafeczką, w której pomieszczą się szczoteczki do zębów, pasty i różne kremy. Nad wanną można zamontować regał na większe kosmetyki, zawsze będą pod ręką i będą ułożone w bezpiecznym miejscu. Ważne są również kolory, najlepiej w małych przestrzeniach używać jasnych barw, dzięki temu możemy stworzyć złudzenie optyczne większej łazienki. To samo dotyczy mebli, zawsze lepiej będą wyglądały te jasne, dodające lekkości, niż te ciemne, które zazwyczaj odbierane są jako ciężkie i zagracające.

Przy organizacji małej łazienki warto zastanowić się czego tak naprawdę potrzebujemy, a przede wszystkim ile miejsca potrzebujemy na sprytne schowanie wszystkich szpargałów. Dobre rozplanowanie i zagospodarowanie nawet najmniejszej przestrzeni może uratować sporo miejsca. A dzięki temu wszystkie nasze przedmioty będą w jednym miejscu, przez co zaoszczędzimy sporo czasu. Przy planowaniu łazienki warto pomyśleć chwilę dłużej, aby nie popełnić wielu błędów.