Klasyczna elegancja niemal od zawsze ma swoje stałe, pewne miejsce wśród najchętniej wybieranych stylów aranżacji wnętrz – zarówno w kwestii całej kompozycji, jak i pojedynczych, aczkolwiek dominujących elementów. Kolekcja mebli wypoczynkowych Max XX firmy Unimebel udowadnia, że proste formy, naturalne kolory i funkcjonalne rozwiązania świetnie prezentują się w pomieszczeniu, dodając mu jednocześnie wyjątkowej klasy.

 

Czekoladowa klasyka

 

Wybór kompletu wypoczynkowego stanowi niemal tak samo ważne zadanie, jak decyzja dotycząca koloru ścian, podłogi czy całego umeblowania. W większych pomieszczeniach pojawia się potrzeba odpowiedniego zagospodarowania przestrzeni tak, by sofa bądź narożnik oraz fotele zdecydowanie zaznaczyły swoją obecność. W mniejszych natomiast nie mogą przytłaczać całej aranżacji i zajmować zbyt dużej powierzchni, spełniając tym samym swoje praktycznie funkcje. Bez względu na to, która sytuacja jest nam bliższa – w każdej sprawdzi się klasyczna stylistyka doprawiona nutą elegancji. Kolekcja mebli wypoczynkowych Max XX firmy Unimebel to kwintesencja stylu zamknięta w prostej formie i ponadczasowej kolorystyce. Zdecydowany rozmiar i konkretny kształt nie pozostawiają pola do niepotrzebnych rozważań – jednoznacznie dominują nad otoczeniem, dzięki czemu meble grają główną rolę we wnętrzu, nie narzucając się jednak zbytnio swoją stylistyką. Naturalna kolorystyka, przywodząca na myśl barwy ziemi, doskonale komponuje się z formą i współgra z całością, dopełniając klasyczny charakter. Czekoladowe obicie mebli wchodzących w skład kolekcji Max XX ożywiają poduchy ozdobione pionowymi pasami w kilku odcieniach brązu – od delikatnego, jasnego, świetlistego beżu, poprzez kawę z mlekiem, orzech z nutą szarości, na gorzkiej czekoladzie kończąc. Poduszki, oprócz znaczenia estetycznego i ożywiającego całość, pełnią również funkcję komfortowych oparć – tak w przypadku kanapy, jak i foteli. Boczne oparcia wszystkich mebli z linii Max XX wykończono drewnianymi elementami, które podkreślają ich naturalny charakter, a ponadto świetnie sprawdzają się w sytuacji, gdy chcemy postawić w pobliżu np. szklankę, książkę czy pilota od telewizora. Takie rozwiązanie pozwala na jeszcze lepszy i skuteczniejszy relaks.

 

 

Maksymalna funkcjonalność

 

Meble wypoczynkowe, oprócz walorów estetycznych, powinny spełniać przede wszystkim swoją praktyczną rolę. Meble Max XX firmy Unimebel można opisać w trzech najistotniejszych słowach – komfortowe, wygodne i funkcjonalne. W skład kolekcji wchodzi fotel oraz kanapa z funkcją spania. Opcja ta świetnie sprawdza się zarówno w przypadku gości, których chcemy przenocować, jak i jako pełnoprawne łóżko wykorzystywane na co dzień. Ponadto, kanapa wyposażona jest w pojemnik, w którym możemy przechowywać pościel, bądź inne rzeczy, dla których nie ma miejsca w szafie. Opcja ta pozwala zatem również na uporządkowanie całego pomieszczenia. Fotel i kanapa Max XX wyposażone zostały w sprężyny faliste oraz sprężyny bonnel – taki podwójny wkład zapewnia jeszcze lepszą sprężystość siedzenia, co znacząco wpływa na poprawę komfortu użytkowania, a przez to na wygodę. Warto również zwrócić uwagę na doskonałą jakość mebli sygnowanych marką Unimebel. Dzięki wykorzystaniu wysokiej klasy tkanin, posiadających innowacyjną technologię zabezpieczającą przed plamami i zabrudzeniami, możemy cieszyć się ich nienagannym wyglądem przez wiele lat, co w dzisiejszych czasach, gdy producenci często stawiają na szybką wymianę sprzętów, jest niezwykłą zaletą. Co równie ważne – elementy wykończeniowe zostały wykonane z naturalnego drewna – ma to wpływ nie tylko na estetykę, ale również jest niezwykle istotne w kontekście trwałości mebli.

 

Klasyka jest w cenie i zapewne długo jeszcze jej status nie ulegnie zmianie. Nic w tym dziwnego – styl ten spełnia oczekiwania wielu osób poszukujących swojej drogi w aranżacji wnętrz. Jednak wśród mebli wpisujących się w ten trend znaleźć można zarówno mało oryginalne dodatki, jak również perełki, które zachwycają prostotą, a przy tym także niewymuszoną elegancją – do tej grupy bez wątpienia należą meble z kolekcji Max XX firmy Unimebel.

 

 

KOLEKCJA MAX XX UNIMEBEL:

 

KANAPA:

Szerokość: 220 cm

Głębokość: 85 cm

Wysokość: 87 cm

Powierzchnia spania: 190 x 150 cm

Cena: ok. 3649 zł

 

FOTEL:

Szerokość: 86 cm

Głębokość: 108 cm

Wysokość: 87 cm

Cena: ok. 1753 zł

 

 

Firma Unimebel powstała w 1993 roku z inicjatywy Jana Muchy. Jest wiodącym producentem mebli w Polsce, liderem
w dziedzinie gięcia drewna litego i zastosowania takich elementów w meblarstwie. Fabryka mebli UNIMEBEL to laureat wyróżnienia przyznawanego przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Badań nad Jakością- certyfikatu „Najwyższa Jakość”. Meble Unimebel sygnowane są także wyróżnikiem „Green Friendly”. Asortyment firmy można spotkać m.in.: w Rosyjskim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, sieci hoteli Orbis, Novotel, Hotelu Perła-Południe w Rytro, Hotelu Polanica w Polanicy Zdroju, Pałacu Prezydenckim w Wiśle.

 

 

FABRYKA MEBLI UNIMEBEL

63–500 Ostrzeszów

ul. Kamienna 28

Tel: +48 62 730 34 80

Fax: 062 586 06 23

www.unimebel.pl

e-mail: unibiuro@unimebel.pl, unimebel@unimebel.pl