Na polskim rynku dostępna jest kolekcja duńskich mebli, które nawiązują do stylistyki z lat 60- i 70-tych, jednak oparte są na minimalistycznym wzornictwie, modnym obecnie na całym świecie. Ich elegancka biel daje poczucie czystości i komfortu, a kontrastujące akcenty w kolorze dębu sonoma, nadają całości ciepła i gustownego charakteru.

Miłośnikom mebli, które przypominają te produkowane 50 lat temu, jednak oparte są na aktualnym minimalizmie, meblepumo.pl oferuje kolekcję Delta. Produkowana jest ona w Danii, z płyty meblowej w kolorze białym i dębu sonoma, natomiast nogi wykonywane są z litego drewna dębowego.

Elegancka biel tych produktów nie tylko daje poczucie czystości i komfortu, ale rozświetla również akcenty, które przypominają naturalne drewno. Ich zadaniem, z kolei jest kontrastowanie czystych, białych fragmentów mebli, a także nadanie całości ciepła i gustownego charakteru.

Delta od meblepumo.pl
Delta od meblepumo.pl

W skład kolekcji wchodzą następujące produkty, które mają zastosowanie w salonie:
Duży stolik RTV.
Dziś mebel, na którym stoi telewizor musi pomieścić również odtwarzacz DVD, Blu-Ray, konsolę do gier czy zestaw kina domowego, a jednocześnie nie zakłócić ładu i harmonii. Zadanie to spełni szeroki stolik RTV, na którym stać może telewizor o maksymalnej wielkości 45 cali. Jego 4 wnęki i 2 szuflady z metalowymi prowadnicami, pozwalają na rozmieszczenie wszelkich urządzeń peryferyjnych i odtwarzaczy, które potrzebne są do korzystania z uroków nowoczesnego telewizora.

Stolik kawowy.
Kawa w gronie rodziny i przyjaciół to często najprzyjemniejsza rzecz, jaka zdarzyć się może w weekendowe popołudnie. Aby spotkanie nabrało jeszcze bardziej eleganckiego charakteru, warto podać kawę na ciekawym stoliku. Zawiera on nie tylko funkcjonalną wnękę na prasę, ale też rzadko spotykaną, w takich meblach, szufladę na drobiazgi. Dzięki temu, łatwiej utrzymać będzie porządek, podczas spotkań.

Meble na książki.
Kolekcja literatury wymaga odpowiedniej oprawy i bezpiecznego przechowywania. Książki wiele mówią o właścicielu, ale równie dużo mówi o nim to, jak dba i jak przechowuje swoje zbiory. Do modernistycznego salonu wpasuje się mebel z pojemną szufladą i 5 wysokimi półkami, które pomieszczą spory księgozbiór. Odznacza się on awangardowym wzornictwem, przejawiającym się w unikalnej, pochyłej konstrukcji, dzięki której zbiór literatury zostanie efektownie zaprezentowany.

Delta od meblepumo.pl
Delta od meblepumo.pl

Jednak kolekcja dostępna na stanach magazynowych meblepumo.pl, czyli kupić można ją od ręki, zawiera również inny produkt dla miłośników literatury, a mianowicie stabilny regał. Składa się on z 2 pojemnych półek na książki, 2 kontrastujących szuflad na drobiazgi i przybory, a także z dolnej szafki na nieco większe albumy lub klasery.

Komoda.
Każda pani domu wie, że pewne rzeczy trzeba wyeksponować, a inne schować. Sprawdzi się w tym komoda z kolekcji Delta, która jest przeciwieństwem nudy i rutyny. Spora płyta jej blatu pozwala na zaprezentowanie domowych dekoracji, pamiątek i nagród, a pojemna szuflada i funkcjonalne szafki staną się idealną skrytką na wiele potrzebnych drobiazgów. Sześć dębowych nóżek zdobi i ociepla, ale przede wszystkim zapewnia stabilność dla regału i ustawionych na nim przedmiotów.

Kolekcja ta odnajdzie się w industrialnym salonie, w którym na ścianie będzie surowy beton lub tynk, a na podłodze białe deski. Wówczas meble zgrają się z otoczeniem, tworząc niemal jednolitą, jasną całość.

Delta od meblepumo.pl
Delta od meblepumo.pl

Inną propozycją będzie pomalowanie jednej ze ścian na jaskrawy, żółty kolor, który jest charakterystyczny szczególnie dla lat 70-tych. Kolejnym mocnym akcentem może być zdjęcie przedstawiające krwisto czerwone maki. Mimo, że w pokoju takim podłoga będzie surowa, bo wyłożona zimnymi płytami w odcieniach grafitu, ze względu na intensywne barwy, nie będzie już typowo industrialnie.

Meble Delta wpasują się również do salonu urządzonego w stylu skandynawskim, gdzie królują odcienie bieli i szarości, a znakiem rozpoznawczym są duże okna bez firan, ani zasłon. W przeciwieństwie do surowych wnętrz, może być w nim dużo dekoracji takich jak obrazy, lampa czy dywany.

Poszczególne meble z tej kolekcji, które odznaczają się minimalistyczną linią, w ciepłym zestawieniu, same w sobie będą ozdobą pomieszczenia.