Wraz z końcem roku uważnie śledzimy trendy przewidziane na kolejny sezon. Tym razem wśród nich znalazł się styl wnętrzarski modern comfort, łączący w sobie nowoczesny szyk oraz przytulność. 

Jednym z najgorętszych trendów przewidzianych na nadchodzące miesiące jest niewątpliwie styl modern comfort. Dzięki umiejętnemu połączeniu materiałów wykończeniowych oraz elementów wyposażenia i dodatków, wnętrza urządzone w tej estetyce prezentują się bardzo elegancko, a jednocześnie pełnią rolę cichych zakątków, w których możemy odetchnąć od zgiełku codzienności. Ponadto, takie przestrzenie są idealne na długie, zimowe wieczory – bo czy może być coś przyjemniejszego o tej porze roku niż odpoczynek na miękkiej kanapie pośród puszystych poduszek we wnętrzu zachwycającym swoim nowoczesnym szykiem?

Nowość na rynku wnętrzarskim

Architekci oraz projektanci wnętrz coraz częściej i chętniej łączą ze sobą materiały, meble oraz dodatki typowe dla rożnych stylów aranżacyjnych. Dzięki temu tworzą wnętrza do tej pory niespotykane i zachwycające swoim unikalnym designem – właśnie w ten sposób powstał styl modern comfort. W aranżacjach utrzymanych w tej konwencji dominują stonowane kolory: biele, kremy, beże i szarości oraz elementy podkreślające zarówno ich luksusowy, jak i przytulny charakter. Aby wprowadzić do wnętrza powiew elegancji, powinniśmy rozważyć wykończenie podłogi deskami wyprodukowanymi z najwyższej jakości dębiny. W ofercie firmy Kaczkan możemy znaleźć produkty tego typu pokryte olejami naturalnymi lub lakierami barwiącymi. Wszystkie preparaty stosowane do wykańczania desek są ekologiczne, hipoalergiczne oraz wolne od substancji czynnych, co niewątpliwie stanowi ich bardzo duży atut. Oferowane podłogi posiadają budowę dwuwarstwową, co przekłada się z kolei na ich wysoką jakość, twardość oraz trwałość. Luksusowego charakteru do stylizacji modern comfort wniosą także marmurowe akcenty lub elementy imitujące wzór tego cennego kamienia.

W sam raz na zimę!

W stylizacjach modern comfort świetnie zaprezentują się podłogi pokryte olejem transparentnym podkreślającym naturalny rysunek dębu oraz deski wykończone olejem białym lub szarym. Podłoga w tak jasnym odcieniu będzie idealnie harmonizowała się z kolorystyką wnętrza, dodając mu autentycznego uroku. Wśród produktów pokrytych lakierami barwiącymi wnętrzom modern comfort możemy zadedykować podłogę Alaska w śnieżnobiałym wybarwieniu podkreślającym lekkość i świeżość stylizacji, White Pearl w delikatnej, kremowej tonacji przypominającej barwę pereł, Grey Pearl w jasnoszarej tonacji z efektownym rysunkiem oraz Grey Eagle w dostojnym, popielatym wybarwieniu z białymi porami. Kiedy nasza podłoga jest już wykończona, możemy pomyśleć o elementach wyposażenia. Sprzęty oraz meble powinny mieć obłe kształty i miękkie linie – dzięki temu będą sprawiały wrażenie niezwykle lekkich, a kanapy i fotele powinny kusić wygodą – warto więc ułożyć na nich miękkie poduszki i puszyste koce. Zadaniem dodatków jest natomiast podkreślenie szykownego, a zarazem przytulnego charakteru stylizacji, dlatego we wnętrzach urządzonych w stylu modern comfort warto zestawić ze sobą dekoracje w ciemnej tonacji i o połyskliwej powierzchni takie, jak: zdobne wazoniki, półmiski i lampki stołowe ze  stylowymi świecznikami i latarenkami, kreującymi we wnętrzu klimatyczne ciepło.

 

Choć wnętrza utrzymane w estetyce modern comfort prezentują się luksusowo, możemy od razu poczuć się w nich bezpiecznie i swobodnie. To właśnie dlatego tak zaaranżowane przestrzenie doskonale sprawdzą się w roli azylów na długie, zimowe wieczory.

Więcej informacji na stronie: www.kaczkan.pl

Kaczkan 30 lat „ Bez rzemiosła nie ma designu”

Historia

            Zakład produkcji drzewnej Kaczkan powstał w 1987 roku.

Założycielami firmy byli śp. Henryk Kaczkan oraz jego syn Józef Waldemar Kaczkan. Pierwotnie przedsiębiorstwo posiadało jeden zakład produkcyjny w Kiełkutach, gdzie wytwarzano wyłącznie wyroby tartaczne. Po niespełna 10 latach do asortymentu firmy dołączyły wyroby gotowe.

W 2002 roku w Klonowym Dworze powstał drugi zakład produkcyjny, w którym obecnie mieści się bardzo innowacyjna fabryka wyrobów gotowych. Za sprawą dofinansowania ze środków z Unii Europejskiej, w 2006 firma Kaczkan wzbogaciła się o nowoczesne linie technologiczne do produkcji parkietu dwuwarstwowego.

Wysoki popyt na premierowe produkty skutkował zwiększeniem zapotrzebowania na półfabrykaty, dlatego w 2010 roku firma Kaczkan wybudowała nowy tartak, zamknięty w jednym ciągu produkcyjnym.

W 2012 roku rodzinne przedsiębiorstwo otworzyło fabrykę podłóg dwuwarstwowych o wysokim zaawansowaniu technologicznym, co nadało marce nowej jakości oraz pozwoliło znacznie rozszerzyć asortyment.

 Rodzinny biznes

            Założyciele firmy – śp. Henryk Kaczkan oraz Józef Waldemar Kaczkan, przez lata przekazywali swoją wiedzę oraz dzielili się doświadczeniem związanym z drewnem i jego obróbką ze swoimi najbliższymi.

Obecnie w rozwój przedsiębiorstwa zaangażowane jest trzecie pokolenie, które dumnie reprezentuje dorobek swoich przodków. Wartości  i zasady rodzinnego przedsiębiorstwa przekazywane z pokolenia na pokolenie od 30 lat wzbudzają respekt i zaufanie wśród klientów.

Misja firmy

            Firma Kaczkan powstała, by tworzyć wyjątkowe podłogi drewniane. Celem rodzinnego przedsiębiorstwa jest zaspakajanie nawet najbardziej wyrafinowanych gustów klientów, którzy w swoich domach pragną otaczać się naturalnym pięknem i przedmiotami o najwyższej jakości.

Jakość

            Drewno wykorzystywane do produkcji podłóg Kaczkan pochodzi ze sprawdzonych i racjonalnie zarządzanych źródeł w Europie. Jest pozyskiwane zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi, a wykonywane deski odpowiadają najwyższym standardom jakościowym.

Wszystkie podłogi posiadają certyfikat FSC oraz pełną dokumentację produktów z drewna zgodną z wymogami Unii Europejskiej. Każdy etap procesu produkcyjnego odbywa się w Europie i jest nadzorowany przez eksperta, co odróżnia marką Kaczkan od firm, które produkują podłogę na skalę masową. Innowacyjne technologie pozwalają na uzyskanie wysokiej precyzji, optymalizację produkcji, obniżenie kosztów oraz ochronę środowiska.

 Wyróżnienia

            Najwyższą jakość oferowanych przez firmę Kaczkan produktów potwierdza aż siedem certyfikatów: PN-EN dotyczący produkcji, certyfikat CE (Conformité Européenne), deklarujący spełnienie wymogów dotyczących bezpieczeństwa użytkowania oraz jakości produktu wg dyrektyw UE, certyfikat DIBT świadczący o jakości produktów oraz o wysokich standardach środowiska i ludzi w branży budowlanej, a także certyfikat FSC przyznawany za poszanowanie zasad gospodarki leśnej. Firma Kaczkan otrzymała także liczne nagrody, z których najbardziej prestiżowe to Diamenty Forbesa, Gazele Biznesu i Orły Eksportu.

Asortyment

            Wprowadzenie przez firmę Kaczkan innowacyjnych linii technologicznych przełożyło się zarówno na wysoką jakość oferowanych produktów, jak i na ich estetykę.

Aktualnie w asortymencie rodzinnego przedsiębiorstwa znajdują się produkty przyjazne tradycjonalistom – parkiety lite i deski podłogowe oraz amatorom nowoczesności  – parkiety dwuwarstwowe. W przypadku nowoczesnych podłóg, klient ostateczny ma możliwość stworzenia indywidualnego produktu pod względem wymiaru, koloru, struktury, gatunku oraz klasy drewna.

Roczna produkcja podłóg dwuwarstwowych w firmie Kaczkan wynosi 900 000 m kw., a podłóg litych 200 000 m kw.

Dystrybucja

Produkty firmy Kaczkan dostępne są na polskim oraz zagranicznym rynku. Blisko 90% podłóg trafia do następujących krajów: Niemcy, Włochy, Szwajcaria, Holandia, Anglia, Australia, Irlandia, Hiszpania, Litwa, Słowenia, Dania, Monako, Francja, Estonia, Rosja, Austria i Ukraina.