tablet_ospel_presto

Inteligentne, spersonalizowane systemy zarządzania domem cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Firma Ospel, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców i wpisując się w ten modny trend, stworzyła system inteligentnego budynku oparty o  wyjątkowy i niezwykle funkcjonalny multiłącznik PRESTO. Urządzenie to pozwala na wygodne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem i innymi instalacjami w obrębie budynku mieszkalnego.

Regulacja temperatury, włączanie i wyłączanie światła, aktywacja alarmu czy też ustawianie rolet, w sposób tradycyjny, zwykle wymaga przemieszczania się pomiędzy różnymi pomieszczeniami i zajmuje sporą ilość czasu. Sposobem na wyeliminowanie podobnych utrudnień jest zintegrowanie wszystkich domowych instalacji i możliwość administrowania nimi z jednego miejsca, czyli tzw. inteligentny system zarządzania. Multiłącznik PRESTO marki Ospel, sprawia, że nie musimy od razu inwestować w cały drogi system. Urządzenie to może działać niezależnie w obrębie jednego pomieszczenia i sterować oświetleniem, ogrzewaniem, roletami i wentylatorem, a nawet gniazdami wtyczkowymi. Co więcej, umożliwia ono również definiowane stref chronionych w obrębie mieszkania oraz podłączenie różnego rodzaju czujników zewnętrznych, np. ostrzegających przed zalaniem, dymem, tlenkiem węgla czy też włamaniem (kontaktrony w oknach i drzwiach).

Cały dom w zasięgu ręki

Multiłącznik PRESTO jest urządzeniem montowanym w miejscu tradycyjnych łączników i przystosowanym do instalacji w ramkach podwójnych z serii Sonata firmy Ospel. Zarządzanie poszczególnymi modułami, czyli np. oświetleniem lub temperaturą, odbywa się z wykorzystaniem pokrętła lub za pomocą dedykowanego pilota zdalnego sterowania IR. Przyciskając pokrętło użytkownik wchodzi do kolejnych funkcji, natomiast obracając je w lewo lub prawo zmienia nastawy. Informacja o aktualnym położeniu w menu oraz bieżących nastawach udzielana jest za pośrednictwem komunikatów głosowych. Zastosowanie w multiłącznikach głośników i mikrofonów umożliwia komunikację głosową między poszczególnymi pomieszczeniami – funkcja interkomu. Warto podkreślić, że w przypadku podłączenia do multiłącznika dodatkowych czujników, urządzenie dopasowuje swoją reakcję do aktualnych potrzeb w celu zapewnienia domownikom jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Dla przykładu: w chwili wykrycia gazu multiłącznik steruje odpowiednim zaworem i zamyka jego dopływ, otwiera rolety i wyłącza wszystkie odbiorniki elektryczne oraz oświetlenie, zmniejszając w ten sposób zagrożenie wybuchem. W przypadku połączenia w system, informuje mieszkańców poprzez wiadomość SMS, o zaistniałym zdarzeniu.

 

Inteligentne mulitłączniki PRESTO stanowią podstawowy element systemu PRESTO HOME. W połączeniu z modułem centralnym, wyposażonym w specjalne oprogramowanie, umożliwią one tworzenie spersonalizowanych planów działania poszczególnych instalacji w obrębie całego budynku, a także zdalne sterowanie poprzez smartfon tablet itp.

 

Więcej informacji na produktów PRESTO firmy Ospel znaleźć można na stronie: www.ospel.pl

 

Firma OSPEL S.A. jest obecnie jednym z czołowych producentem osprzętu elektroinstalacyjnego w Polsce. Posiada bardzo szeroki asortyment wyrobów, takich jak: łączniki i gniazda podtynkowe, łączniki i gniazda natynkowe, przedłużacze, przewody przyłączeniowe, dzwonki i gongi, rozgałęźniki, odgałęźniki, wtyczki, puszki oraz inne akcesoria elektroinstalacyjne. Wszystkie wyroby spółki posiadają certyfikaty bezpieczeństwa potwierdzające zgodność wyrobów z obowiązującymi normami. Spółka prowadzi sprzedaż hurtową na terenie całego kraju, ponadto produkty są eksportowane do takich krajów jak: Węgry, Słowacja, Czechy, Rumunia, Rosja, Bułgaria, Ukraina, Litwa, Estonia, Łotwa, Białoruś, Niemcy, Belgia i Wielka Brytania.

 

OSPEL S.A.

Ul. Główna 128, Wierbka

42-436 Pilica

www.ospel.com.pl