Radio internetowe umożliwia dostęp do muzyki i informacji z całego świata. Nowość od firmy Hama  – model IR350 pozwala słuchać 30 000 stacji radiowych oraz 10 000 podcastów za pomocą podłączenia do sieci WiFi. Wystarczy połączyć urządzenie z Internetem poprzez sieć Wi-Fi. Radio umożliwia nieograniczony dostęp do muzyki i wiadomości z różnych zakątków globu. Czym różni się IR350 od pozostałych modeli dostępnych na rynku?

Muzyka na wyciagnięcie ręki

Korzystanie z IR350 staje się bezproblemowe dzięki bezpłatnemu portalowi Frontier Silicon Web, za pomocą którego wyszukamy stacje radiowe przy wykorzystaniu różnych filtrów. Sortowanie według gatunku, kraju, języku czy popularności umożliwia odnalezienie muzyki dopasowanej do wymagań użytkownika. Mamy także możliwość stworzenia listy ulubionych stacji na swoim komputerze, a następnie z łatwością połącz ją z radiem internetowym.  Jeszcze więcej wrażeń umożliwia aplikacja Spotify Connect. Za jej pomocą możemy tworzyć playlisty i mieć stały dostęp do ulubionej muzyki również z poziomu radia. Łączność Spotify z radiem IR350 dostępna jest jednak dla użytkowników konta Spotify Premium. Dodatkowym, niewątpliwym plusem urządzenia jest aplikacja UNDOK. Umożliwia ona wygodne sterowanie radiem poprzez smartfon lub tablet (zarówno z Androidem jak i systemem iOS). Z darmową aplikacją możemy kontrolować wszystkie ustawienia radia, zmieniać stacje, zarządzać ulubionymi lub tworzyć grupy multiroom.  Funkcjonalność multiroom pozwala na połączenie w grupę kompatybilnych głośników i urządzenia głównego (np. radio) znajdujących się w różnych pomieszczeniach i odtwarzanie na nich muzyki jednocześnie. Dzięki temu muzyka może rozbrzmiewać w całym domu, co zostanie docenione nie tylko w trakcie hucznej parapetówki, ale również podczas robienia porządków domowych.

Radio szyte na miarę potrzeb

Era problemów z umiejscowieniem radia dobiegła końca. W opakowaniu poza urządzeniem znajduje się bowiem zestaw montażowy, umożliwiający zawieszenie radia pod szafką, np. w kuchni czy warsztacie. Elastyczne zaciski pozwalają na mocowanie bez wiercenia. Płytkę montażową należy po prostu przykręcić do mebla. Dzięki temu możemy mieć swoje radio niemalże „pod ręką”. Jeśli lubimy przed snem zrelaksować się słuchając muzyki, możemy użyć funkcji sen, a radio wyłączy się automatycznie po określonym czasie. Natomiast, gdy chcemy wprawić się w lepszy humor od rana słyszysz dobrą muzykę? Wybierz ulubioną radiostację i budź się przy niej każdego dnia. Dzięki wygodnemu interfejsowi webowemu „Frontier Silicon TM” możemy w łatwy sposób tworzyć własne listy lub zarządzać stacjami. Urządzenie posiada pamięć wewnętrzną, która zapisze aż 30 ulubionych internetowych stacji radiowych, niezależnie od portalu. Dostępny w dwóch kolorach (czarny i biały) Hama IR350 posiada połączenie liniowe 3,5 mm, natomiast jego wymiary (21 x 21 x 7,2 cm oraz 1200 g wagi) pozwalają na montaż praktycznie w każdym miejscu w domu. Radio posiada wmontowany głośnik o mocy 5 W i gra w jakości mono.

Hama IR350 miało swoją premierę podczas Targów Elektroniki Użytkowej „Electronics Show” w Nadarzynie pod Warszawą. Za stosunkowo niewysoką cenę (499 zł) otrzymujemy urządzenie, które zadowoli melomanów i sympatyków spędzania czasu przy muzyce. Pora na nowy wymiar radia w postaci niewielkiego IR350. Więcej informacji znajduje się na stronie producenta.