Klimatyzator jest urządzeniem, które może przynieść ulgę w gorące i upalne dni, jednak okres jego działania zależy od jakości produktu. Im lepszy producent, tym wytrzymalsze i bardziej wydajne urządzenie. Dlatego warto jest kupować klimatyzatory od renomowanych i profesjonalnych producentów.

Klimatyzator

Klimatyzator jest urządzeniem zapewniającym w pomieszczeniu najkorzystniejszą temperaturę poprzez jej regulację. Maszyna działa na zasadzie lodówki, czyli podbiera ciepłe powietrze, a oddaje zimne. Jest to możliwe, dzięki dwóm elementom: parownikowi i skraplaczowi. Parownik służy do pobierania gorącego powietrza, skraplacz zaś do jego chłodzenia i wydalania w postaci zimnego gazu. Właściwy klimatyzator zapewni odpowiednie warunki do dobrego samopoczucia i większej wydajności pracy. Jednak jest to możliwe wyłącznie z klimatyzatorem renomowanej marki.

Producenci klimatyzatorów

Na polskim rynku dostępne są klimatyzatory renomowanych producentów, a jednym z liderów jest Ariwell. Przedsiębiorstwo zaprojektowało i wyprodukowało pierwszy autorski klimatyzator w 1950 roku. Od tamtej pory firma produkuje i dystrybuuje wysokiej klasy klimatyzatory do użytku biurowego i domowego, które są przyjazne dla środowiska. Urządzenia firmy zapewniają obróbkę powietrza dostosowaną do wymogów i potrzeb odbiorców.

Kolejnym szanowanym producentem jest firma Hisense założona w 1969 roku. Malutka fabryka w przeciągu kilku lat przeistoczyła się w giganta przemysłowego, który obecnie posiada 22 oddziały spółki, 19 zakładów produkcyjnych i 6 centrali na całym świecie. Hisense zajmuje się produkcją klimatyzatorów, płaskich telewizory i sprzętu AGD. Klimatyzatory firmy są oparte na najnowszych systemach i nowoczesnej technologii, dzięki czemu wyróżniają bezpieczeństwem i niewygórowaną ceną.

Kolejnym ważnym producentem jest międzynarodowy koncern Toshiba, który powstał w 1939 roku i do dziś pozostaje jednym z liderów na rynku technologii elektrycznej i elektronicznej. Firma specjalizuje się w tworzeniu telewizorów, sprzętu audio, komputerów stacjonarnych, laptopów oraz urządzeń elektrycznych. Jednym z nich są najwyższej klasy klimatyzatory łączące w sobie skuteczność z oryginalnością.

Głównymi liderami wśród producentów klimatyzatorów są Ariwell, Hiense i Toshiba. Warto jednak pamiętać, że równie skuteczne urządzenia oferują Electrolux, Fujitsu, LG, Panasonic, Samsung, Lennox i Acson. Wszystkie te marki dostępne są w sklepie internetowym Centrowent.

fotolia_70772610_subscription_monthly_m