Czy jest ktoś, kto najbardziej na świecie lubi sprzątać? Chyba tylko idealna pani domu, która z wielką precyzją zbiera z podłogi każde ziarenko piasku, a czystość półek sprawdza za pomocą białej rękawiczki. Choć domowe obowiązki codziennie straszą każdego z nas, to jednak nie da się żyć bez ich regularnego wypełniania. Syzyfowa praca? Niewątpliwie tak, dlatego tak bardzo jej nie lubimy. Wielu z nas woli oddawać ją w ręce profesjonalnych firm, zajmujących się sprzątaniem zarówno mieszkań, domów, jak i biurowców.

Co może nas wspomóc w sprzątaniu?

Podstawowym sprzętem, z którym pracują dobre firmy sprzątające są szorowarki, czyli maszyny czyszczące. Są wręcz niezastąpione przy utrzymywaniu czystości dywanów, wykładzin i podłóg. Takie urządzenie możemy wykorzystywać również w domu, w którym jest dużo wykładzin, dywanów i zwierząt (nasze pupile uwielbiają tarzać się na miękkim podłożu i zostawiać na nim całe mnóstwo „niespodzianek”). Sprzęt marki Numatic jest jednym z najlepszych i najtrwalszych, jaki jest dostępny w obecnej chwili na rynku. I to właśnie on jest najczęściej używany przez profesjonalistów, jako niezawodny i funkcjonalny.

numatic
Szorowarka do podłóg

Szorowarka jest urządzeniem, dzięki któremu skutecznie wyczyścimy zmywalne podłogi, dywany, wykładziny. Umożliwia również spreyowanie powierzchni przed  właściwym praniem, a także odświeżanie przy pomocy szamponowania. Numatic jednotarczowy to najlepszy sprzęt do szlifowania, polimeryzacji i krystalizacji podłoża. W standardowym wyposażeniu maszyny znajduje się zbiornik (do którego nalewamy detergent) i twarda szczotka. Taki zestaw posłuży nam do efektywnego i dogłębnego  oczyszczenia twardej podłogi, usuwania zanieczyszczeń poremontowych, fug między gresem, a także zabrudzonej kostki brukowej. Twarda szczotka sprawdzi się doskonale na stosunkowo gładkich powierzchniach, jednak nie nadaje się zbytnio do podłóg porowatych.

Drugim możliwym zestawem w maszynie Numatic jest zbiornik na detergent i szczotka, która służy do szamponowania. Taka wersja sprawdzi się podczas czyszczenia dywanów, wykładzin, rozpuszczania różnego  rodzaju zanieczyszczeń przed pracą odkurzacza piorącego (można to porównać do programu prania wstępnego w pralce). Warto łączyć ze sobą działanie różnych sprzętów Numatic, ponieważ dobrze uzupełniają swoją pracę. Do niektórych modeli można dokupić także specjalny zestaw służący do skutecznego odsysania pyłu. To idealna oferta dla wszystkich firm, które specjalizują się w branży parkieciarskiej, gdzie praca wśród kurzu i pyłu i codziennością. Opcjonalnie do wyboru jest także układ natryskowy, który nosi nazwę Numatic Spray System.