Zaprojektuj OświetlenieZaprojektowanie oświetlenia w pokoju to zadanie, które może przerosnąć nawet najbardziej kreatywnych. Na szczęście nie trzeba już polegać tylko na własnej wyobraźni – od kilku tygodni w portalu Zaprojektuj Oświetlenie działa innowacyjne narzędzie „E-projektant”, za pomocą którego można „zobaczyć” oświetlenie w dowolnym pomieszczeniu.

Jak działa E-projektant?

W ramach E-projektanta dostępne są dwa moduły: Oprawy oświetleniowe oraz Strumień światła. Pierwszy sprawdzi się najlepiej wówczas, gdy zależy nam na sprawdzeniu, jak dany model lampy prezentuje się w naszym salonie, kuchni czy biurze. Aby skorzystać z modułu Oprawy oświetleniowe, wystarczy wprowadzić do aplikacji zdjęcie pomieszczenia (wystarczy takie wykonane zwykłym aparatem czy smartfonem) i wybierać kolejne lampy z bazy produktów. E-projektant to także ułatwienie dla tych, którzy planują zakupy oświetlenia – wybrane do projektu lampy są zamieszczane w Podsumowaniu, gdzie użytkownik może sprawdzić szczegółowe informacje na ich temat.

Drugi z modułów, Strumień światła, został wyposażony w innowacyjną technologię, za pomocą której można sprawdzić, jak lampa oświetla przestrzeń dookoła. W tym module dostępne są przykładowe pomieszczenia oraz modele lamp. Po zamieszczeniu danego modelu w projekcie uzyskujemy realistyczny obraz rozprzestrzeniającego się w pomieszczeniu światła.

W Zaprojektuj Oświetlenie znajdziesz jeszcze więcej

E-projektant nie jest jedynym narzędziem dostępnym w portalu Zaprojektuj Oświetlenie. Planując zakup oświetlenia, warto skorzystać z modułu Eko-kalkulatora. Wystarczy wybrać dowolny produkt z bazy, aby dowiedzieć się, jaki będzie koszt zużycia energii elektrycznej przez 1, 5 lub 10 lat użytkowania lampy. Osoby zainteresowane projektowaniem oświetlenia mogą zapoznać się z poradami oraz kursami e-learningowymi dostępnymi na stronie Zaprojektuj Oświetlenie.

logo UEAplikacja powstaje dzięki realizacji projektu „Zaprojektuj oświetlenie – innowacyjny portal do samodzielnego projektowania oświetlenia”. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (działanie 8.1). Więcej informacji na temat programu znajdą Państwo na stronie www.poig.gov.pl.