Marka Hotpoint w czerwcu br. wprowadzi na polski rynek nową linię szerokich zmywarek premium (60 cm). W ofercie znajdzie się ponad 16 nowych modeli – zarówno wolnostojących, jak i do zabudowy. Wszystkie z nich charakteryzują się wysoką oszczędnością energetyczną A++ oraz licznymi udogodnieniami technologicznymi, takimi jak wykorzystanie silników inwerterowych czy funkcja Zone Wash 3D.

Inteligentnie i oszczędnie

Technologia Zone Wash 3D pozwala na indywidualne rozdysponowanie energii i efektywności zmywania w wybranych koszach – w zależności od aktualnych potrzeb. Dzięki tej funkcji jesteśmy w stanie oszczędzić do 40% energii lub zwiększyć intensywność zmywania, również o 40%, w wybranym koszu.

Obecność silników inwerterowych wpływa korzystnie na precyzyjną kontrolę wielu współczynników podczas cyklu. Dotyczy to choćby ciśnienia wykorzystywanej wody, co przekłada się na jakość działania sprzętu. Ważna jest także redukcja wibracji, która wpływa na optymalizację wydajności energetycznej.

LEDwie widoczne…? Już nie!

Oprócz usprawnień czysto mechanicznych, nowa linia zmywarek do zabudowy ułatwi oraz uprzyjemni nam użytkowanie, dzięki szerokiemu zastosowaniu świateł LED. Ta technologia z jednej strony w klarowny i intuicyjny sposób poinformuje nas o postępie cyklu zmywania (np. model Hotpoint HIO 3T223 WGFE posiada wskaźnik postępu LED), ale także w estetyczny sposób oświetli wnętrze naszej zmywarki (wewnętrzne oświetlenie LED dostępne np. w modelu HIO 3T123 WFT). Dzięki temu bez problemu poradzimy sobie w nocy z wyjęciem już umytej szklanki na wodę, jeśli obudzi nas pragnienie. Nie musimy się także martwić o poziom hałasu generowany przez zmywarki. Najnowsza linia pozwala ograniczyć hałas nawet do 39dBA. Co więcej, w prawie każdym modelu znajdziemy technologię SuperSilent – dzięki silnikowi inwerterowemu i lepszej izolacji, zmywarki z tą technologią są bardzo ciche na wszystkich programach, a różnica głośności między programem referencyjnym Eco a pozostałymi programami to zaledwie 1dB. Daje nam to gwarancję, iż żaden z programów nie będzie nam przeszkadzał nawet w nocy. W godzinach wieczornych i nocnych zazwyczaj obowiązuje niższa, tańsza taryfa energetyczna, zatem skorzystanie z funkcji pozwoli nam wprowadzić kolejny poziom oszczędności. W tym celu przyda nam się również możliwość opóźnienia startu – czyli zaplanowanie z nawet 12h wyprzedzeniem, kiedy cykl zmywania ma się rozpocząć (w modelach wolnostojących opóźnienie startu jest możliwe nawet do 24h przed rozpoczęciem zmywania).

Co jeszcze?

Również zmywarki wolnostojące oferują wiele przydatnych i zaawansowanych funkcji. Między innymi w modelu Hotpoint HFO 3T222 WG skorzystamy z funkcji Glass Care, która odpowiada za specjalny cykl zmywania wraz z dodatkowym wyposażeniem (kosz z uchwytami) dla jak najefektywniejszego mycia i suszenia kieliszków. Dzięki niemu zmieścimy w zmywarce znacznie więcej kieliszków jednocześnie przy maksymalnym ograniczeniu potrzebnego na nasze szkło miejsca. Natomiast, jeśli bardzo zależy nam na dodatkowym koszu w wolnostojącej zmywarce, warto zainteresować się modelem Hotpoint HFO 3T223 WGFX, w którym znajdziemy trzeci kosz, a także inne technologie dostępne w najnowszej linii marki Hotpoint, jak choćby funkcję Turbo – skraca czas trwania wybranego programu do 12%.

Wszystkie zmywarki będą dostępne w szerokości 60 cm. Ich premiery na polskim rynku, w zależności od modelu, są zaplanowane od czerwca do października 2017 r.

Więcej informacji na temat sprzętów marki Hotpoint można znaleźć na stronie: www.hotpoint.pl.