Piękny widok za oknem to prawdziwy skarb, który potrafi wprowadzić w dobry nastrój od samego rana. Nie wszyscy jednak mają szczęście mieszkać w ładnej okolicy, a tym samym nie mogą marzyć o sielankowym widoku za oknem. Jednak i na to można znaleźć lekarstwo. Wystarczy odpowiednio zaaranżować wystrój okna, aby odciągnąć uwagę od świata zewnętrznego, a jednocześnie wnieść do wnętrza ciekawy nastrój.

ks systemNajpopularniejszym rozwiązaniem są proste karnisze, które montuje się nad oknem do ściany, lub do sufitu. Takie modele nie wymagają żadnych dodatkowych zabiegów- wystarczy je przymocować w odpowiednim miejscu i to wszystko. Inaczej to wygląda w przypadku okien o nietypowym kształcie, np. wykuszowych (czyli półokrągłe). Tutaj najlepszym rozwiązaniem są karnisze w formie aluminiowych szyn KS system, które można wyginać i dopasowywać do kształtu okna. Niektóre z karniszy drążkowych również można modelować w formie łuku, zarówno po łuku poziomym, jak i pionowym. Jest to przydatne nie tylko w przypadku okien, ale także sprawdza się do tworzenia przedsionków zrobionych za pomocą kotar.

Szyny KS system są wykonane ze stopu aluminium, dlatego ich wyginanie i dopasowywanie nie stanowi problemu. Ich przeznaczenie jest tak samo szerokie, jak zwykłych karniszy- mogą być montowane zarówno w pokoju, kuchni, balkonie, na tarasie i łazience. Szynę KS system można także wykorzystywać do montażu na dwóch ścianach jednocześnie. Umożliwia to narożne wygięcie szyny, dzięki któremu suwaki w karniszu mogą swobodnie się przesuwać (ślizgacze są wykonane z tworzywa sztucznego, dlatego też ich przesuwanie jest ciche. Ponadto ich budowa zapewnia proste i łatwe zawieszanie firan i zasłon).

Ogromnym plusem karniszy KS system jest możliwość dopasowania szyn w taki sposób, aby zapewnić w pomieszczeniu maksymalne zaciemnienie. Jedynym ograniczeniem jest długość karnisza, która wynosi maksymalnie siedem metrów bieżących. Jest to jednak wystarczająca długość, aby swobodnie wyposażyć nawet bardzo dużo okno z drzwiami tarasowymi włącznie. W razie potrzeby, szyny KS system można montować bezpośrednio obok siebie, niejako przedłużając poprzedni egzemplarz. To rozwiązanie jest szczególnie polecane w przypadku dużych apartamentów, które mają przeszklone ściany, czyli okno, które sięga od podłogi, aż po sufit. Kolejny plus tego rozwiązania to niemal nieograniczona ilość możliwych torów, co daje ogromne pole manewru w przypadku miejsc, w których istnieje potrzeba zawieszenia więcej niż jednej firany, czy zasłony.