Urządzając nowoczesną łazienkę, oczywistym wyborem będzie sięgniecie po nowoczesne meble łazienkowe. Nowoczesne kolekcje często obok prostoty, cechują się wyrazistym kolorem lub zastosowaniem mebli wykonanych z płyt na wysoki połysk. W kolekcjach dostępnych na rynku każdy znajdzie cos dla siebie.

PROSTOTA

Jeżeli chcemy uzyskać efekt bardzo harmonijny i minimalistyczny warto zwrócić uwagę na kolekcje mebli, które nie posiadają typowych uchwytów. Dobrym i bardzo nowoczesnym rozwiązaniem będzie wybór mebli, które posiadają specjalnie wgłębienia, pełniące funkcję uchwytów. W ten sposób uzyskujemy czysta i prostą formę.

Świetne sprawdza się meble w kolorze bieli lub o jasnych barwach, w jednolitym kolorze. Takie rozwiązanie będzie idealne do małych łazienek, w których ważne jest funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni.

DREWNO – PONADCZASOWE ROZWIĄZANIE

Łazienka nowoczesna to taka, która nie znudzi się nam po upływie pewnego czasu. Będzie zawsze wzbudzać w nas zachwyt, nawet po kilku latach. Aby stworzyć ponadczasowe wnętrze, warto zainwestować w meble z drewna. Właściwie dobrane drewniane meble, proste w formie, dodadzą naszej nowej łazience szyku i elegancji.

W nowoczesnych kolekcjach meble z drewna łączy się z wyrazistymi metalowymi uchwytami, które dodają charakteru całej aranżacji. Dobrym pomysłem będzie zastosowanie jasnych barw na ścianach, aby podkreślić kolor i strukturę drewna.

ODROBINA KOLORU

Aby dodać nutkę  szaleństwa do nowoczesnej łazienki, warto rozważyć zakup mebli w odważnym kolorze. Należy jednak pamiętać, że wybierając na przykład czerwony kolor szafek, nie możemy przesadzić z ilością dodatków. Najlepiej gdy, na ścianach znajdzie się jasny kontrastujący kolor farby lub płytek ceramicznych. W ten sposób nasza łazienka nadal zachowa minimalistyczny i prosty wygląd. Nie bójmy się więc kolorów, ich użycie doskonale sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach.

LEWITUJĄCE MEBLE

Zdecydowana większość nowoczesnych kolekcji łazienkowych to meble podwieszane. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które zajmuje mniej miejsca, ułatwia utrzymanie czystości i odciąża wizualnie całe pomieszczenie. Kolejne świetny pomysł dla małych łazienek. Równocześnie idealnie wpisujące się w nurt nowoczesności.

Decydując się na meble podwieszane, dodajemy łazience lekkości i modnego wyglądu. Meble bez nóżek idealnie nadadzą się do każdej dużej i małej łazienki. A dzięki wolnej przestrzeni pod unikniemy sytuacji uderzenia stopami o część szafki.

Nowoczesne meble łazienkowe to przede wszystkim minimalizm, prostota i ponadczasowy wygląd. Wybierając więc nowoczesne aranżacje do naszej łazienki, możemy być pewni, że będzie to inwestycja na lata.