Areti Bianco, Lusso Champagne, Perlato Luna, Argos Nero, Silver Notte – oto nazwy najnowszych powierzchni wykonanych z konglomeratów kwarcytowych, wchodzących w skład linii Noble Collection 2017 firmy Technistone. Wyczekiwane nowości będą dostępne na rynku już od maja tego roku!

Natchnieniem do powstania linii Noble Collection 2017 było piękno dziewiczej, nieujarzmionej, a jednocześnie zachwycającej niepowtarzalnym pięknem natury oraz jej dzieł – w szczególności naturalnych kamieni. Nowości wchodzące w skład linii utrzymane są w najbardziej pożądanych kolorach na rynku: modnych bielach, beżach, szarościach i czerni. Ważną cechą powierzchni Technistone są również niespotykane w naturze parametry techniczne i użytkowe, stanowiące o długowieczności materiału. Konglomeraty kwarcytowe Technistone w pięciu nowych wybarwieniach będzie można kupić już w maju tego roku!

Kolory natury

Wśród najnowszych propozycji Technistone utrzymanych w jasnych wybarwieniach można wyróżnić materiał Areti Bianco, przywodzący na myśl drogocenny marmur Bianco Carrara. Powierzchnię cechuje białe ubarwienie, dopełnione czarnymi użyleniami. Konglomerat kwarcytowy w odcieniu Lusso Champagne, posiada z kolei łagodną, kremowo-beżową powierzchnię, którą bardzo delikatnie przecinają szare żyłki. Materiał swoim wybarwieniem nawiązuje do koloru szampana, co dodaje mu subtelnego uroku, ale i prestiżowego szyku. Kolejną nowością w asortymencie firmy Technistone są slaby Perlato Luna, wyróżniające się jasnoszarym tłem, wzbogaconym pierzastymi, brązowo-szarymi wzorami, dodającymi mu nieco dynamiki. Wśród materiałów o ciemniejszym wybarwieniu znajduje się konglomerat kwarcytowy w odcieniu Argos Nero. Na czarnej powierzchni materiału dobrze widoczne są grafitowe oraz szare wzory, które dzięki przenikaniu się, tworzą dekoracyjny, trójwymiarowy efekt. Ostatnią nowością w ofercie Technistone, a tym samym drugą propozycją utrzymaną w czarnej tonacji, są slaby Silver Notte. Na powierzchni materiału sporadycznie pojawiają się łagodne, srebrzyste użylenia, nieco przypominające rozgwieżdżone niebo.

Z pasji do piękna przyrody

Dzięki różnorodności kolorystycznej oraz wzorniczej materiałów z linii Noble Collection 2017, proces dopasowania odpowiedniego slabu do aranżacji zmienia się w fascynującą przygodę. Wybierzmy Noble Areti Bianco, jeśli nasza kuchnia jest prosta w formie i oszczędna w wyrazie. Śnieżnobiałe tło konglomeratu harmonizować będzie z minimalistycznym charakterem wnętrza, a szare użylenia nawiązujące do rysunku marmuru przełamią surowy ton aranżacji. Powierzchnia Noble Lusso Champagne będzie wyrafinowanym dodatkiem do gustownych wnętrz utrzymanych w duchu Hampton lub kobiecych stylizacji glamour. Dynamiczny rysunek, w którym pierzaste ciemnoszare wzory przecinają satynowe tło o barwie pereł to cecha powierzchni Noble Perlato Luna. Ta propozycja dedykowana jest miłośnikom klasyki w nieco bardziej nowoczesnej i zdecydowanej odsłonie. Powierzchnia stworzy zgrany duet z białymi frontami zabudowy kuchennej, natomiast towarzystwo drewnianych elementów wyeksponuje jej cieplejsze tonacje. Propozycje utrzymane w ciemnych kolorach są wprost stworzone do współczesnych, odważnych aranżacji. Argos Nero, dzięki specjalnej technice wdrukowywania wzoru pozwalającej osiągnąć trójwymiarowy efekt na powierzchni blatu, będzie przyciągającym uwagę, efektownym elementem zdecydowanego wnętrza. Natomiast przypominający rozgwieżdżone niebo pełne kontrastów – delikatności i dostojności jednocześnie, delikatny w rysunku, a zdecydowany w wybarwieniu Silver Notte wzbogaci swym wyrafinowanym pięknem wnętrze każdej marzycielki.

Konglomeraty kwarcytowe Technistone można wykorzystać do wykonania blatów i fartuchów kuchennych, a także do wyłożenia ścian, posadzek oraz schodów. Dzięki konkurencyjnym właściwościom technicznym oraz użytkowym, takim jak: antyseptyczność, podwyższona odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne oraz niepodatność na dzialanie wody, materiał będzie służył przez wiele lat, ciesząc oczy swoim naturalnym wyglądem.

Powierzchnie konglomeratowe z serii Noble Collection 2017 już od maja w sprzedaży!

Informacje o firmie:

TECHNISTONE to wiodący europejski producent płyt wykonanych z konglomeratu kwarcowego i kwarcowo-granitowego z ponad 20-letnią historią. Centrala TECHNISTONE znajduje się w Republice Czeskiej – mieście Hradec Kralove, gdzie firma od 23 lat produkuje kamień konglomeratowy we włoskiej technologii Breton. Produkt dostępny jest w postaci płyt o najwyższej jakości, wysokiej higieniczności i licznych walorach estetycznych. TECHNISTONE jest również aktywnym członkiem ASTA Europe (Europejskiego Zrzeszenia Producentów kamienia Konglomeratowego), które kładzie duży nacisk na normy wg których produkowany jest kamień konglomeratowy. Ścisła kontrola jakości surowców, produkcji czy pakowania i wysyłki daje TECHNISTONE pewność, że klient końcowy  będzie zadowolony z użytkowania finalnego produktu. Posiadanie Certyfikatu ISO 9001, który jest sprawdzany i kontrolowany przez renomowaną niemiecką firmę TUV daje odbiorcom pewność najwyższej jakości materiału. Wszystkie materiały TECHNISTONE posiadają 10 lat gwarancji.