Wśród nowych konglomeratów z serii Noble Collection firmy Technistone znalazła się propozycja w odcieniu Noble Concrete Grey o charakterystycznym wyglądzie betonu architektonicznego. Wykonywane z niej powierzchnie posiadają nie tylko wyjątkowo efektowną, surową estetykę, lecz również doskonałe właściwości użytkowe. 

Beton architektoniczny stanowi doskonałe tło dla nietuzinkowych wnętrz, dlatego znajduje obecnie bardzo szerokie zastosowanie nie tylko w budownictwie publicznym, lecz również w indywidualnych projektach mieszkań. W odpowiedzi na trend indywidualizmu w aranżacji wnętrz, firma Technistone wprowadziła konglomerat odwzorowujący oryginalny odcień i fakturę betonu architektonicznego. Doskonałe parametry użytkowe materiału, takie jak odporność na zabrudzenia, niska chłonność i niepodatność na zarysowania sprawiają, że znajduje on szerokie zastosowanie jako surowiec do produkcji m.in. blatów, parapetów, schodów czy podłóg.

W konwencji modernistycznej szarości

Nowy konglomerat kwarcowy Noble Concrete Grey o wyjątkowym, modnym odcieniu i fakturze betonu to oryginalna propozycja, dedykowana nietuzinkowym projektom wnętrz inspirowanych m.in. stylem loftowym i industrialnym. Cechą upodabniającą go do najlepszej jakości betonu architektonicznego jest subtelny, „pływający” rysunek. Materiał posiada świeżą, jasnoszarą tonację, dzięki czemu wykonywane z niego powierzchnie cechują się lekkim, nowoczesnym wyglądem. Jednocześnie faktura o bardzo drobnym uziarnieniu z nielicznymi ciemnoszarymi punktami średniej wielkości nadaje powierzchni bardzo harmonijną, gładką estetykę, zgodną z najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Dzięki polerowanemu wykończeniu konglomerat zyskuje lśniący, ekskluzywny wygląd. Na zamówienie materiał jest dostępny również w wykończeniu matowym i szczotkowanym, z charakterystycznymi kulistymi zagłębieniami. Daje to niemal niewyczerpane możliwości kształtowania indywidualnych koncepcji aranżacji wnętrz. Oprócz nieszablonowej estetyki, materiał wyróżnia się doskonałymi parametrami technicznymi.

Wytrzymałe piękno

Konglomerat kwarcowy Noble Concrete Grey to nowoczesny materiał, który powstał w wyniku połączenia walorów naturalnych minerałów z najnowocześniejszą technologią mieszania i prasowania surowców w oryginalnej technologii Breton. Materiał składa się w 95% z naturalnych kruszyw oraz zaledwie 5% dodatków. Wysoka zawartość kwarcu sprawia, że produkt osiąga twardość równą siedmiu punktom w skali Mohsa, co oznacza, że jest niepodatny na zarysowania nożem lub stalą narzędziową. Wewnętrzna spoistość materiału sprawia, że jest on nienasiąkliwy, odporny na wszelkie zabrudzenia, a nawet na wysoką temperaturę do 120ºC. Najwyższej jakości powierzchnie Technistone są objęte aż 10-letnią gwarancją producenta! Ponadto, w odróżnieniu od naturalnych kamieni, produkt nie posiada porów, w które wnika wilgoć i zanieczyszczenia, dlatego jego powierzchnia jest zawsze higienicznie czysta i wolna od bakterii. Ze względu na swój antybakteryjny charakter materiał jest polecany szczególnie do produkcji blatów kuchennych, co potwierdzają certyfikaty dopuszczające go do kontaktu z żywnością.

 

Informacje o firmie:

TECHNISTONE to wiodący europejski producent płyt wykonanych z konglomeratu kwarcowego i kwarcowo-granitowego z ponad 20-letnią historią. Centrala TECHNISTONE znajduje się w Republice Czeskiej – mieście Hradec Kralove, gdzie firma od 23 lat produkuje kamień konglomeratowy we włoskiej technologii Breton. Produkt dostępny jest w postaci płyt o najwyższej jakości, wysokiej higieniczności i licznych walorach estetycznych. TECHNISTONE jest również aktywnym członkiem ASTA Europe (Europejskiego Zrzeszenia Producentów kamienia Konglomeratowego), które kładzie duży nacisk na normy wg których produkowany jest kamień konglomeratowy. Ścisła kontrola jakości surowców, produkcji czy pakowania i wysyłki daje TECHNISTONE pewność, że klient końcowy  będzie zadowolony z użytkowania finalnego produktu. Posiadanie Certyfikatu ISO 9001, który jest sprawdzany i kontrolowany przez renomowaną niemiecką firmę TUV daje odbiorcom pewność najwyższej jakości materiału. Wszystkie materiały TECHNISTONE posiadają 10 lat gwarancji.