Ofertę Technistone wzbogaciły właśnie dwa nowe konglomeraty kwarcytowe o tajemniczo brzmiących nazwach Crystal Calacatta Amnis i Crystal Calacatta Silva. Inspiracją do ich powstania był słynny włoski marmur Calacatta, ceniony na całym świecie przede wszystkim za swój wyraźny, wyjątkowy rysunek.

Wciąż rosnąca popularność marmuru związana jest z jego uniwersalnym zastosowaniem oraz ponadczasowym wyglądem, stanowiącym synonimy klasy, luksusu i elegancji. Jedynym z najbardziej docenianych odmian tego drogocennego kruszcu jest w ostatnim czasie marmur Calacatta. Niestety wydobywany jest on tylko w jednym miejscu na świecie – mieście Carrara we Włoszech, przez co jest trudno dostępny, a jego cena jest bardzo wysoka. Alternatywą dla niego mogą okazać się unikalne produkty od Technistone – konglomeraty kwarcytowe Crystal Calacatta Amnis i Crystal Calacatta Silva, które stanowią nowość nie tylko w ofercie firmy, ale także na rynku kamieniarskim.

Idealne odwzorowanie włoskiego kamienia

Najnowsze materiały Technistone, podobnie, jak ich włoski pierwowzór, odznaczają się krystalicznie białym tłem z dokładnie zaznaczonym rysunkiem. Konglomerat kwarcytowy Crystal Calacatta Amnis posiada użylenia utrzymane w subtelnym, szarym wybarwieniu, które przypominają nieokiełznaną rzekę, wijącą się po materiale w nieoczywisty, wyjątkowy sposób. Crystal Calacatta Silva posiada natomiast wzór w delikatnym, brązowym odcieniu oraz nawiązuje swoim wyglądem do korzeni drzew – tak jak one dostarczają roślinie najważniejszych składników do przetrwania, tak żyły na tym materiale mogą symbolizować wytrzymałość i długotrwałe piękno konglomeratów kwarcytowych Technistone. Nowe produkty w 95% składają się z naturalnych surowców, w tym w dużej mierze ze starannie przesiewanego krzemienia, sprowadzanego wyłącznie z najlepszych światowych złóż, co stanowi o najwyższej jakości materiałów.

Włoski design i włoska jakość

Perfekcyjne odwzorowanie wyglądu marmuru Calacatta to dopiero pierwszy atut nowości od Technistone. Ich drugą wielką zaletą są znacznie lepsze parametry techniczne i użytkowe niż w przypadku naturalnego kamienia. Przede wszystkim są one lżejsze i bardziej elastyczne, co umożliwia ich bezproblemowe docięcie do pożądanego wymiaru, a także nie wymagają regularnej impregnacji. Nienasiąkliwość, wysoki stopień higieniczności, łatwa pielęgnacja oraz niepodatność na zarysowania czy zaplamienia to ich kolejne bardzo cenione przez użytkowników cechy. Produkty Crystal Calacatta Amnis i Crystal Calacatta Silva posiadają także wszechstronne zastosowanie. Świetnie sprawdzą się w roli blatów, wszelkich okładzin czy parapetów.

– Materiały wykończeniowe o rysunku typowym dla Calacatty to wielki hit aranżacyjny tego roku. Najnowsze konglomeraty kwarcytowe od Technistone idealnie wpisują się w ten trend, stylowo dopełniając projekty wnętrz utrzymane w niemalże każdej konwencji. Zestawione z drewnem stworzą przytulny zakątek, z połyskującymi drobiazgami wyrafinowaną przestrzeń, z prostymi meblami i designerskimi dodatkami wnętrze rodem ze Skandynawii, zaś w zestawieniu z wszechobecną bielą bardzo minimalistyczną, a jednak szykowną aranżację – mówi Agata Peciak, architekt wnętrz z pracowni architektonicznej LABO design.

Niezależnie od tego, który styl wnętrzarski jest nam bliższy, urządzając swoje wymarzone M. możemy rozważyć wykończenie go materiałami Crystal Calacatta Amnis i Crystal Calacatta Silva. Z całą pewnością wniosą one do aranżacji powiew klasy, luksusu i elegancji, pozostawiając ją jednocześnie lekką i bardzo nowoczesną.