Współczesna kuchnia nie może obyć się bez okapu. Niezależne od przyrządzanej potrawy efektywne oczyszczenie powietrza jest bardzo ważne, szczególnie w przypadku kuchni otwartych na salon. Nowy okap Franke STYLE LUX LED stanowi doskonałą kombinację skutecznego pochłaniania, subtelnej formy i zaawansowanej technologii, która rzuca zupełnie nowe światło na strefę gotowania.

Nowoczesne oświetlenie LED zastosowane w okapie STYLE LUX LED pozwala znacząco obniżyć zużycie energii. Przy tym gwarantuje długi czas użytkowania i niewielką emisję ciepła. Franke stosuje diody o barwie 4000 K, które są najlepszym kompromisem między wydajnością a jasnością, a ich barwa jest bardzo dobrze przyswajana przez ludzkie oko.

Ze względu na sposób montażu STYLE LUX LED nie zabiera wiele miejsca, pozwalając na maksymalne wykorzystanie przestrzeni kuchennej. Idealnie sprawdzi się zarówno w małych jak i większych kuchniach, tych zamkniętych lub połączonych z salonem. Po wbudowaniu go w szafkę, widoczna pozostaje jedynie wąska listwa ze stali szlachetnej oraz elegancki, szklany panel.

Okap Franke STYLE LUX LED posiada 3 biegi. Na maksymalnym może oczyścić do 540 m3 powietrza w ciągu godziny, nie przekraczając głośności 69 dB (A). Warto dodać, że urządzenie wyposażono w nowoczesny silnik Energy, który umożliwia osiągnięcie wyższej wydajności, nawet o 30% i niższej głośności o 3 dB (A) względem standardowych silników stosowanych w okapach dostępnych na rynku.

 

Dodatkowe informacje:

– sterowanie: pokrętło wciskane

– filtr ze stali szlachetnej przystosowany do mycia w zmywarce

– minimalna wysokość nad płytą elektryczną: 50 cm

– okap dostępny jest w trzech szerokościach: 120 cm, 90 cm oraz 60 cm

Cena: od 1 899 zł