Aranżacja małej łazienki jest ciężkim zadaniem. Przecież trzeba w tej małej przestrzeni zmieścić wszystkie niezbędne sprzęty, jak lustro, szafki, kabina prysznicowa czy wanna. Nieodpowiednio dobrane mogą sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało na zagracone i nieporządne. Jednakże dzięki prostym trickom można uzyskać efekt wręcz odwrotny. O czym należy pamiętać, aby łazienka wyglądała na przestronną i większą niż jest w rzeczywistości?

Duże płytki

Mogłoby się wydawać, że wybór płytek nie będzie w żaden sposób wpływał na wygląd łazienki. Błąd – od tego, na jakie się zdecydujemy, będzie zależał charakter pomieszczenia. Będąc posiadaczem małej łazienki znacznie lepiej jest postawić na duże płytki. Dzięki nim powierzchnie nabiorą harmonijnego, jednolitego charakteru, a tym samym całe pomieszczenie będzie wyglądało na znacznie większe i przestronniejsze.

Oświetlenie

W łazience o małym metrażu doskonale sprawdzi się oświetlenie o chłodnej, białej barwie. Sprawi ono, że pomieszczenie będzie wyglądało na znacznie większe niż w rzeczywistości, ale również będzie potęgowało efekt czystości i schludności – radzi producent mebli łazienkowych Defra.pl.

Lustra

Nikt chyba nie wyobraża sobie łazienki, w której nie ma lustra i tyczy się to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wszak to przed nim kobiety nakładają codzienny makijaż, a mężczyźni pozbywają się zarostu. W małej łazience kapitalnie sprawdzi się duże lustro, znajdujące się na całej ścianie nad umywalką. Dzięki niemu przestrzeń będzie wyglądała na znacznie większą. Śmiało można również zdecydować się na dwa w jednym, czyli szafkę z lustrem – będzie to dodatkowe miejsce, w którym można pochować niezbędne drobiazgi.

Porządek

Wydawać by się mogło, iż jest to oczywiste, a w dodatku niezależnie od metrażu łazienki, należy utrzymywać w niej czystość i porządek. Jednakże w małym pomieszczeniu trzeba pilnować tego znacznie bardziej restrykcyjnie. Im więcej porozrzucanych wszędzie ubrań czy kosmetyków, tym większe wrażenie chaosu i zagracenia przestrzeni. Ważne jest również, aby ograniczyć ilość znajdujących się w łazience dodatków – zamiast sprawiać dobre wrażenie i być ozdobą, będą potęgować wrażenie nieporządku.