Kuchnia, nazywana często „sercem domu”, to przestrzeń, w której spędzamy dużo czasu, zatem powinniśmy się w niej dobrze czuć. Dlatego zależy nam, aby było to miejsce „z charakterem”. Oczywiście pomieszczenie to musi być także funkcjonalne i praktyczne, o czym decyduje m.in. sprzęt AGD. W badaniu[1] zrealizowanym na zlecenie marki Hotpoint, Polacy opisali swoją kuchnię marzeń – oto jakie urządzenia powinna posiadać kuchnia idealna!

Badanie Hotpoint - wykres

Wiodącymi sprzętami w wymarzonej kuchni są piekarnik wielofunkcyjny (72%), zmywarka (69%) oraz wielofunkcyjny mikser (67%). Można zatem wnioskować, że cenimy sobie w kuchni wygodę, ale równocześnie zależy nam na możliwie jak najlepszej jakości i smaku przygotowywanych dań.

Na kolejnych miejscach znalazły się „wygodne sprzęty” jak ekspres do kawy, który wskazała ponad połowa ankietowanych oraz kuchenka mikrofalowa (58%). Według blisko 60% Polaków, w kuchni marzeń nie powinno zabraknąć lodówki z kostkarką. Ponad 40% ankietowanych wskazało także na: sokowirówkę, gofrownicę, frytownicę i parowar.

Jak pokazuje badanie, panie w porównaniu z panami, wskazują na większą liczbę sprzętów, które widziałyby w swoich wymarzonych kuchniach. Mężczyźni cenią za to wygodę i oszczędność czasu – jedynym urządzeniem, które wskazywali częściej niż kobiety, jako obowiązkowe w kuchni idealnej, była kuchenka mikrofalowa (64% do 57%).

Sprzęt AGD pomoże w stworzeniu kuchni marzeń

Naszą kuchnię marzeń możemy stworzyć wybierając funkcjonalne, bezpieczne i stylowe sprzęty gospodarstwa domowego. Takie urządzenia oferuje np. marka Hotpoint, która stawia sobie za cel tworzenie unikatowych rozwiązań technologicznych, przy zastosowaniu ciekawego designu i komfortu użytkowania. Na przykład piekarniki z systemem Dual Flow zapewniają równomierną dystrybucję ciepła wewnątrz urządzenia, a piekarnik z linii Luce posiada aż 31 programów pieczenia, co sprawia, że przygotowywanie posiłków staje się prostsze i szybsze. Innym przykładem mogą być lodówki z funkcją Active Oxygen, które pozwalają utrzymać świeżość produktów nawet przez 9 dni od dnia zakupu. Natomiast wybrane modele zmywarek marki Hotpoint, wyposażone są w innowacyjną technologię Zone Wash. Dzięki niej właściciel sprzętu może wybrać, na którym koszu urządzenie ma skoncentrować moc zmywania w zależności od rodzaju naczyń oraz poziomu ich zabrudzenia.

[1] Ogólnopolskie badanie ilościowe realizowane techniką CAWI – przeprowadzone wśród  członków społeczności badawczej Zymetrii. Realizacja badania: 04.02.2016 – 07.02.2016 r. Polacy w wieku 25-50 lat, N=370