Sypialnia jest przede wszystkim miejscem wypoczynku, relaksu, ale także wspólnie spędzanych chwil. Nic więc dziwnego, że chcemy odpoczywać w otoczeniu ładnych rzeczy. Dekoracje wnętrza, intrygujące kolory ścian, wyszukane meble i wygodne łóżka. A gdyby tak całość dopełnić dziełem sztuki, na przykład wyszukanym i odpowiadającym naszym gustom obrazem? Tylko jakie obrazy do sypialni wybrać?

Sypialnia w stonowanych, czy mocnych barwach?

Każdy z nas ma inny gust, na różne rzeczy zwraca uwagę. Podobnie jest w aranżacji wnętrz – jedni lubią minimalistyczne wnętrza, inni styl angielski, czy też skandynawski, kolejni ciepłe kolory i retro wyposażenie. Nic więc dziwnego, że nie ma idealnego i wręcz podręcznikowego wystroju mieszkań. To samo tyczy się sypialni. Jedni uważają, że powinno to być miejsce spokojne, ostoja, w której się wypoczywa. Taki klimat powinna więc sugerować aranżacja – łagodne kolory ścian, delikatne tapety, białe meble, puchowe poduszki i spokojne w tematyce obrazy do sypialni. Koniecznie zawieszone nad łóżkiem. Są też osoby, które lubią odważne stylizacje, nie boją się mocnych barw, zabawy z kontrastami. Sypialnia w kolorze czerwonym, czarne meble, abstrakcyjne obrazy? Jak więc wybrać odpowiednie obrazy do sypialni?

obraz abstrakcyjny do sypialni

Pejzaż, czy abstrakcja?

Tak naprawdę, nie ma jednego, uniwersalnego wzoru. Wiele osób wybiera jednak obrazy, które ich wyciszą. W tym przedziale znajdują się krajobrazy, architektura, sielankowe widoki miasta i przyrody. Pejzaże górskie, czy leśne. Iście idylliczny charakter. Dominują w nich stonowane kolory, często pastelowe. Niebieski, zielony, biały – to barwy, które wyciszają, pozwalają osiągnąć spokój ducha, a obrazy do sypialni z łagodzącym zmysły krajobrazem, pozwalają ten stan osiągnąć w pełni. Niejednokrotnie w sypialni – zwyczajowo nad łóżkiem – wiesza się także obrazy akwarelowe. To dość trudna technika malarska, polegająca na stosowaniu wodnych farb akwarelowych. Artysta malujący tym sposobem musi mieć wprawę, kreatywność i lekkość tworzenia. Obrazy te najczęściej powstają w delikatnych kolorach, a ich tematyka zazwyczaj oscyluje wokół pejzażu przyrody. Jest to jedna z technik, która świetnie sprawdzi się w obrazach do sypialni.

Tak jak pisaliśmy wyżej, są także osoby, które nie boją się mocnych kontrastów, również w aranżacji sypialni. Dla takich miłośników odważnych, dekoratorskich pomysłów, idealne będą abstrakcyjne obrazy do sypialni. Tworzone są z rozmachem i zrewolucjonizowały świat sztuki. Obrazy abstrakcyjne są bezprzedmiotowe i bezfiguratywne, a tym samym ich twórcy sprzeciwili się panującym kanonom sztuki. Nic więc dziwnego, że obrazy w takiej technice wybierają osoby, które chcą wnętrzu nadać koloru, ale i znaczenia. Choć sztuka ta nazywana jest oderwaną od rzeczywistości, to nie oznacza, że nie przedstawia niczego. W rozważaniach na temat przedstawienia obrazów abstrakcyjnych można się zanurzyć na długie godziny. Można je także podziwiać w czystej postaci i zastanawiać się co autor miał na myśli. Nieprawdą jest, że mocne kolory i wyraźne kreski w abstrakcyjnych obrazach do sypialnie nie pozwolą zasnąć i wyciszyć myśli. Sztuka sama w sobie – jak powszechnie wiadomo – łagodzi obyczaje. Nie inaczej jest w sypialnianych wnętrzach.

Artykuł zainspirowany został obrazami do sypialni dostępnymi na https://www.gallerystore.pl/obrazy-do-sypialni