Dobrze zaplanowana przestrzeń przydomowa podkreśla atuty obecnej tam przyrody. Brukowana ścieżka, murek, schody znajdują się na drugim planie. Tym samym dyskretnie podkreślają obecność roślinności.

Celem istnienia ogrodów jest tworzenie poczucia obcowania z naturą. Kompromis między ludzką potrzebą porządku i „dzikością” przyrody owocuje różnorodnymi przykładami ogrodów, w których ogromną rolę odgrywa mała architektura. To ona wykorzystuje i umiejętnie podkreśla elementy krajobrazu i roślinność. Nadaje aranżacji właściwy ton.

Porządek w przyrodzie
Nawet najbardziej wymyślna architektura nie obejdzie się bez naturalnych elementów. To natura jest podstawą kompozycji w ogrodach i parkach. Choć oswajamy ją i nadajemy bardzo konkretny kształt (dobór roślin, ich umiejscowienie, kształtowanie podczas okresu wegetacji), nadal jest to główny element piękna ogrodu. Zależnie od gustów, zachwycają nas ogrody uporządkowane lub pozornie nietknięte ręką człowieka. W każdym przypadku ich forma została starannie zaplanowana.

Materiały użyte przy aranżacji ogrodu powinny wyglądać naturalnie. W utrzymaniu porządku będą przydatne palisady, elementy imitujące drewno, płyty o strukturze kamienia lub skalnych przełomów. A mądrze zaplanowana zieleń będzie zachwycała mieszkańców już od marca do późnych miesięcy jesieni.

1 Kreta płukana buszrem2013_162

Ścieżka w ogrodzie z kostek płukanych Kreta (Buszrem).

2 Kreta płukana buszrem2013_200

Przy aranżacji przestrzeni przydomowej można wykorzystać również donice. Ścieżka z kostek płukanych Kreta (Buszrem).

3 Kostka i palisada Piazza buszrem2013_046
4 Kostka i palisada Piazza buszrem2013_054

Ogród starannie uporządkowany. Kostki i palisady Piazza (Buszrem)

5 Malta płukana buszrem2013_221

Taras i schody do ogrodu wykonane z kostki Malta i gazonów (Buszrem). Już pierwszy okres wegetacyjny nasadzonych roślin pozwala na relaks i odpoczynek w przydomowym ogrodzie

6 Kostka Roma postarzana buszrem2013_202

Grafitowy murek z postarzanej kostki brukowej Roma (Buszrem) świetnie kontrastuje z zielenią krzewu i żywą czerwienią kwiatów.

7 postarzana Kreta barwy jesieni buszrem2013_132

Wymodelowane drzewo pośrodku nawierzchni z kostki brukowej Kreta – barwy jesieni (Buszrem)

8 Gazony buszrem2013_042

Gazony mogą służyć jako donice i murek oporowy „z kwiatów”