Surrealizm jest jednym z najbardziej fascynujących trendów w sztuce współczesnej. Powstały na początku XX wieku, w czasie nazywanym „epoką snów”, był wyrazem niezależności twórczej. Dawał niczym nie ograniczone pole manewru, uzewnętrzniając kreatywność artystyczną i otwierając granice wolności interpretacyjnej. Tematyka nadrealna dzieł zmusza do myślenia, do zabawy w rozszyfrowanie znaczenia oryginalnych form, balansujących na granicy prawdziwości i rzeczywistości alternatywnej. Designerzy marki Myloview® poddali się magii takiej sztuki, projektując kolekcję grafik ściennych w nadrealnym typie.  myloview3

Jeżeli musielibyśmy wskazać jedno nazwisko, które bezwzględnie kojarzy się z tym kierunkiem, na pewno byłaby to postać Salvadora Dali. Ekscentryczny Katalończyk znany jest pewnie każdemu przeciętnemu uczestnikowi kultury, a obrazy jego autorstwa (na czele z „Trwałością pamięci”), filmy i  projekty, przeniknęły do popkultury, stając się wartościową inspiracją dla przyszłych twórców. Surrealizm jest nurtem wymagającym ogromnej wrażliwości, nieokiełznanej wyobraźni oraz nieprzeciętnego talentu do wyrażania emocji. Dziś w obrębie tego kierunku – nazywanego już neosurrealizmem – porusza się wielu arcyciekawych artystów, takich jak choćby Laurie Lipton, Kris Kuksi, George Grie i David Lynch.  I to Lynch jest pewnie najbardziej znanym twórcą, który nie boi się realizować swoich zaskakujących, niebanalnych wizji. Przypomnijcie sobie „Głowę do wycierania”, albo kultową serię „Twin Peaks” i paranoicznie czerwone pomieszczenia, w których toczy się duża część akcji serialu. To one stały się bodźcem napędzającym pracę teamu designerów w studio Myloview®. Po emisji ostatniego odcinka „Twin Peaks” (tak, musieliśmy dowiedzieć się, kto w końcu zabił Laurę Palmer), z zapałem ruszyliśmy do komputerów i poddaliśmy się szaleńczej pasji twórczej. Efekty pracy możecie znaleźć pod adresem myloview.com. W galerii sklepu zgromadziliśmy kilkadziesiąt grafik z surrealistycznymi motywami – od reprodukcji słynnych dzieł Salvadora Dalego, Joana Miró, Yvesa Tanguy, czy Maxa Ernsta, po autorskie propozycje fototapet i plakatów. Gwarantujemy, że jeden taki akcent włączony do stylizacji dowolnego wnętrza, natychmiast podniesie jego atrakcyjność. A więc, zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie najdziwniejsze kompozycje kształtów i kolorów okraszonych niedopowiedzeniami. Odnajdźcie ich wizualizacje w zasobach Myloview® i odmieńcie swoje wnętrze mieszkalne. Inspirująca sztuka sprawdzi się tu w każdej formie.

myloview2

 

Zainspiruj się na myloview.com

Działalność sklepu internetowego myloview.com opiera się na produkcji i dystrybucji materiałów dekoracyjnych dla każdego typu wnętrz. Marka oferuje wysokiej jakości grafiki ścienne w kilku specyfikacjach – fototapety, obrazy, naklejki oraz plakaty/postery. Obecnie w bazie myloview.com znajduje się kilka milionów zróżnicowanych tematycznie fotografii i rysunków, a zasoby sklepu regularnie poszerzane są o nowe propozycje. Myloview z powodzeniem działa nie tylko na rodzimym, polskim rynku, ale również na arenie międzynarodowej. Kilkuletnie doświadczenie oraz pasja, z jaką pracownicy podchodzą do realizacji każdego projektu sprawiły, że zaufało im już wiele tysięcy klientów w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Francji.