Marmur Bianco Carrara to chyba jeden z najbardziej znanych i pożądanych kamieni świata. Inspirując się jego wyjątkową kolorystyką, rysunkiem i szlachetnością firma Technistone stworzyła linię konglomeratów kwarcytowych idealnie oddających jego naturalne piękno.

Marmur Bianco Carrara wydobywany jest we włoskim mieście Carrara. Znany jest on na całym świecie ze swojej białej tonacji wzbogaconej w ciemne, delikatne wzory efektownie przenikające się na jego powierzchni. Firma Technistone inspirując się wyglądem tego niewątpliwie bardzo dostojnego kamienia, postanowiła stworzyć cztery powierzchnie konglomeratowe odzwierciedlające jego autentyczny urok.

Włoski design

Największą popularnością w ofercie firmy Technistone cieszy się kolekcja Noble składająca się z materiałów przypominających swoim wybarwieniem oraz rysunkiem najbardziej znane i cenione kamienie pochodzące z najróżniejszych zakątków naszego globu. Wśród nich znajdują się powierzchnie: Noble Areti Bianco, Noble Lusso Champagne, Noble Carrara oraz Noble Supreme White przywodzące na myśl włoski marmur Bianco Carrara. Choć wszystkie propozycje są utrzymane w bardzo jasnej tonacji oraz uzupełnione delikatnymi użyleniami, każda z powierzchni jest na swój sposób inna. Materiał Noble Areti Bianco stanowi najwierniejsze odwzorowanie włoskiego pierwowzoru. Posiada on śnieżnobiałą bazę przetykaną wyraźnym, czarnym żyłkowaniem. Nieco ciemniejszy jest konglomerat kwarcytowy Noble Lusso Champagne. Subtelne, szare wzory są jedynie zaznaczone na jego kremowo-beżowej powierzchni. Noble Carrara posiada jasną powierzchnię uzupełnioną w delikatnie pierzaste wzory utrzymane w popielatym odcieniu. Ostatnia propozycja – Noble Supreme White również cechuje się bardzo subtelnym wybarwieniem, jednak nieco wpadającym w krem. Zdobią ją sporadycznie pojawiające się drobne szare żyłki. Nowoczesna technologia, w której firma Technistone produkuje materiały pozwala nie tylko na idealne odzwierciedlenie wyglądu marmuru Bianco Carrara, ale także uzyskanie lepszych właściwości użytkowych. Powierzchnie Technistone w odróżnieniu od swojego pierwowzoru nie są porowate, są niepodatne na działanie wilgoci i zaplamienia oraz nie wymagają konserwacji. Ponadto, są dużo twardsze, dzięki czemu odznaczają się wyższą odpornością na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne.

Inspiracje z marmurem w tle

Konglomeraty kwarcytowe przypominające marmur Bianco Carrara cieszą się bardzo dużą popularnością zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Dzięki swoim wysokim walorom wizualnym oraz użytkowym coraz chętniej są wybierane do zwieńczenia przestrzeni mieszkalnych oraz użytkowych. Obecnie w świecie wykańczania wnętrz dominują style, w których prym wiodą naturalne materiały. Powierzchnie Technistone doskonale wpisują się w ten trend. Dzięki połączeniu powierzchni przypominających rysunek marmuru z elegancją złota, miedzi lub srebra możemy uzyskać wnętrze utrzymane w bardzo modnej konwencji Scandi Chic, natomiast zestawiając je z drewnem – naturalne i ponadczasowe. Monochromatyczne, białe stylizacje również świetnie komponują się z materiałami Noble Areti Bianco, Noble Lusso Champagne, Noble Carrara oraz Noble Supreme White, ponieważ tworzą razem spójną, harmonijną, a jednak zdobną przestrzeń. Zwolennikom designerskich rozwiązań spodoba się natomiast zestawienie elementów wykonanych z konglomeratów kwarcytowych imitujących włoski kamień z czernią. Takie połączenie prezentuje się bardzo stylowo i zawsze jest na czasie. O tym, jak bardzo podoba się odbiorcom Technistone linia konglomeratów kwarcytowych powstała z fascynacji cennym marmurem, świadczy fakt, iż produkt Noble Areti Bianco został finalistą konkursu Dobry Wzór 2017. Celem konkursu jest wyłonienie przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego produktów, które zachwycają swoim designem oraz innowacyjnością – materiał Noble Areti Bianco niewątpliwie spełnia te kryteria.

 

Informacje o firmie:

TECHNISTONE to wiodący europejski producent płyt wykonanych z konglomeratu kwarcowego i kwarcowo-granitowego z ponad 20-letnią historią. Centrala TECHNISTONE znajduje się w Republice Czeskiej – mieście Hradec Kralove, gdzie firma od 23 lat produkuje kamień konglomeratowy we włoskiej technologii Breton. Produkt dostępny jest w postaci płyt o najwyższej jakości, wysokiej higieniczności i licznych walorach estetycznych. TECHNISTONE jest również aktywnym członkiem ASTA Europe (Europejskiego Zrzeszenia Producentów kamienia Konglomeratowego), które kładzie duży nacisk na normy wg których produkowany jest kamień konglomeratowy. Ścisła kontrola jakości surowców, produkcji czy pakowania i wysyłki daje TECHNISTONE pewność, że klient końcowy  będzie zadowolony z użytkowania finalnego produktu. Posiadanie Certyfikatu ISO 9001, który jest sprawdzany i kontrolowany przez renomowaną niemiecką firmę TUV daje odbiorcom pewność najwyższej jakości materiału. Wszystkie materiały TECHNISTONE posiadają 10 lat gwarancji.