Naturalnie piękne, spełniające najwyższe standardy jakości oraz przyjazne środowisku – tymi słowami możemy opisać drewniane podłogi wytwarzane przez firmę Kaczkan. 

Firma Kaczkan doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak ważne jest życie w zgodzie z naturą, dlatego w swojej działalności przykłada bardzo dużą wagę do rozwiązań proekologicznych. Swoją strategię przedsiębiorstwo realizuje poprzez wybór najlepszej jakości drewna tylko z dobrze zarządzanych źródeł, korzystanie z innowacyjnych technologii oraz wytwarzanie produktów w oparciu o poszanowanie praw natury.

Naturalne podłogi najwyższej próby

Oferowane przez firmę Kaczkan podłogi produkowane są wyłącznie z drewna pochodzącego ze sprawdzonych i racjonalnie zarządzanych źródeł w Europie, w tym w dużej mierze z Warmii i Mazur. Ponadto, surowiec pozyskiwany jest zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi. Każdy etap procesu produkcyjnego odbywa się w Polsce oraz nadzorowany jest przez eksperta. Niewątpliwie odróżnia to przedsiębiorstwo Kaczkan od innych firm zajmujących się wytwarzaniem podłóg na skalę masową. O najwyższej jakości podłóg oraz poszanowaniu praw natury podczas ich produkcji, świadczą liczne certyfikaty i nagrody uzyskane przez Kaczkan. Możemy wśród nich wyróżnić: certyfikaty PN-EN dotyczące produkcji, niemiecki certyfikat DIBT świadczący o jakości produktów oraz wysokich standardach ochrony środowiska i ludzi w branży budowlanej, włoskie certyfikaty CSI świadczące o spełnieniu wymagań zharmonizowanej normy PN-EN 14342, pozwalającej na znakowanie CE (Conformité Européenne) i gwarantującej stałą jakość, a także certyfikat FSC przyznawany za wysoką jakość surowca drzewnego oraz poszanowanie zasad gospodarki leśnej.

Technologia eko!

Zakład produkcji drzewnej Kaczkan mieści się w wojewódzkie warmińsko-mazurskim. To właśnie z tamtejszych lasów pochodzi duża część drewna wykorzystywana przez przedsiębiorstwo do wytwarzania podłóg, dzięki czemu eksperci Kaczkan są w stanie sami wybierać najwyższy jakościowo surowiec, który następnie przetwarzają na półfabrykaty w swoim tartaku w Kiełkutach oraz przerabiają na deski w fabryce podłóg w Klonowym Dworze. W tym miejscu warto wspomnieć, że tartak będący własnością firmy Kaczkan jako jedyny w Polsce dysponuje zamkniętym ciągiem produkcyjnym, co świadczy o jego innowacyjności, natomiast fabryka podłóg wyróżnia się bardzo wysokim zaawansowaniem technologicznym – wszystkie linie produkcyjne znajdujące się w hali zostały zaprojektowane specjalnie dla firmy Kaczkan. Przekłada się to na pełną optymalizację produkcji i redukcję strat cennego surowca przy zachowaniu najwyższej jakości oferowanych produktów oraz precyzji i staranności ich wykonania. Niewątpliwie ma to duży wpływ na ochronę środowiska.

Produkty przyjazne naturze

Wśród oferowanych produktów możemy znaleźć podłogi dwuwarstwowe, które dzięki swojej budowie są przyjazne naturze. Spodnia warstwa desek wytwarzana jest z brzozy lub sosny, natomiast wierzchnia ze starannie selekcjonowanej dębiny szypułkowej, cenionej przede wszystkim za swoją wysoką jakość oraz wytrzymałość. ProParkiet tego typu posiada szereg zalet zarówno pod kątem ekologii, jak i codziennego użytkowania. Wierzchnia warstwa podłóg posiada 4mm, co oznacza, że do produkcji desek zużywa się zdecydowanie mniej tak cennego surowca, jakim jest dąb. Gatunek ten jest coraz trudniejszy do pozyskania, dlatego stworzenie spodniej warstwy desek z innych szlachetnych i trwałych odmian drewna liściastego okazuje się być najlepszym rozwiązaniem. Ponadto, podłogi dwuwarstwowe są bardzo łatwe w montażu, niekłopotliwe w codziennej pielęgnacji, wytrzymałe, świetnie sprawdzają się pod ogrzewaniem podłogowym oraz nie odkształcają się – dzięki połączeniu dwóch warstw drewna klejem. Firma Kaczkan oferuje podłogi dwuwarstwowe wykończone lakierami oraz olejami. Wszystkie produkty wykorzystywane do pokrycia podłóg są ekologiczne, hipoalergiczne, wolne od substancji czynnych, a przy tym regulują wilgoć i przepuszczają powietrze.

Więcej informacji na stronie: www.kaczkan.pl

Kaczkan 30 lat „ Bez rzemiosła nie ma designu”

Historia

            Zakład produkcji drzewnej Kaczkan powstał w 1987 roku.

Założycielami firmy byli śp. Henryk Kaczkan oraz jego syn Józef Waldemar Kaczkan. Pierwotnie przedsiębiorstwo posiadało jeden zakład produkcyjny w Kiełkutach, gdzie wytwarzano wyłącznie wyroby tartaczne. Po niespełna 10 latach do asortymentu firmy dołączyły wyroby gotowe.

W 2002 roku w Klonowym Dworze powstał drugi zakład produkcyjny, w którym obecnie mieści się bardzo innowacyjna fabryka wyrobów gotowych. Za sprawą dofinansowania ze środków z Unii Europejskiej, w 2006 firma Kaczkan wzbogaciła się o nowoczesne linie technologiczne do produkcji parkietu dwuwarstwowego.

Wysoki popyt na premierowe produkty skutkował zwiększeniem zapotrzebowania na półfabrykaty, dlatego w 2010 roku firma Kaczkan wybudowała nowy tartak, zamknięty w jednym ciągu produkcyjnym.

W 2012 roku rodzinne przedsiębiorstwo otworzyło fabrykę podłóg dwuwarstwowych o wysokim zaawansowaniu technologicznym, co nadało marce nowej jakości oraz pozwoliło znacznie rozszerzyć asortyment.

 Rodzinny biznes

            Założyciele firmy – śp. Henryk Kaczkan oraz Józef Waldemar Kaczkan, przez lata przekazywali swoją wiedzę oraz dzielili się doświadczeniem związanym z drewnem i jego obróbką ze swoimi najbliższymi.

Obecnie w rozwój przedsiębiorstwa zaangażowane jest trzecie pokolenie, które dumnie reprezentuje dorobek swoich przodków. Wartości  i zasady rodzinnego przedsiębiorstwa przekazywane z pokolenia na pokolenie od 30 lat wzbudzają respekt i zaufanie wśród klientów.

Misja firmy

            Firma Kaczkan powstała, by tworzyć wyjątkowe podłogi drewniane. Celem rodzinnego przedsiębiorstwa jest zaspakajanie nawet najbardziej wyrafinowanych gustów klientów, którzy w swoich domach pragną otaczać się naturalnym pięknem i przedmiotami o najwyższej jakości.

Jakość

            Drewno wykorzystywane do produkcji podłóg Kaczkan pochodzi ze sprawdzonych i racjonalnie zarządzanych źródeł w Europie. Jest pozyskiwane zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi, a wykonywane deski odpowiadają najwyższym standardom jakościowym.

Wszystkie podłogi posiadają certyfikat FSC oraz pełną dokumentację produktów z drewna zgodną z wymogami Unii Europejskiej. Każdy etap procesu produkcyjnego odbywa się w Europie i jest nadzorowany przez eksperta, co odróżnia marką Kaczkan od firm, które produkują podłogę na skalę masową. Innowacyjne technologie pozwalają na uzyskanie wysokiej precyzji, optymalizację produkcji, obniżenie kosztów oraz ochronę środowiska.

 Wyróżnienia

            Najwyższą jakość oferowanych przez firmę Kaczkan produktów potwierdza aż siedem certyfikatów: PN-EN dotyczący produkcji, certyfikat CE (Conformité Européenne), deklarujący spełnienie wymogów dotyczących bezpieczeństwa użytkowania oraz jakości produktu wg dyrektyw UE, certyfikat DIBT świadczący o jakości produktów oraz o wysokich standardach środowiska i ludzi w branży budowlanej, a także certyfikat FSC przyznawany za poszanowanie zasad gospodarki leśnej. Firma Kaczkan otrzymała także liczne nagrody, z których najbardziej prestiżowe to Diamenty Forbesa, Gazele Biznesu i Orły Eksportu.

Asortyment

            Wprowadzenie przez firmę Kaczkan innowacyjnych linii technologicznych przełożyło się zarówno na wysoką jakość oferowanych produktów, jak i na ich estetykę.

Aktualnie w asortymencie rodzinnego przedsiębiorstwa znajdują się produkty przyjazne tradycjonalistom – parkiety lite i deski podłogowe oraz amatorom nowoczesności  – parkiety dwuwarstwowe. W przypadku nowoczesnych podłóg, klient ostateczny ma możliwość stworzenia indywidualnego produktu pod względem wymiaru, koloru, struktury, gatunku oraz klasy drewna.

Roczna produkcja podłóg dwuwarstwowych w firmie Kaczkan wynosi 900 000 m kw., a podłóg litych 200 000 m kw.

Dystrybucja

Produkty firmy Kaczkan dostępne są na polskim oraz zagranicznym rynku. Blisko 90% podłóg trafia do następujących krajów: Niemcy, Włochy, Szwajcaria, Holandia, Anglia, Australia, Irlandia, Hiszpania, Litwa, Słowenia, Dania, Monako, Francja, Estonia, Ros