Podłogi pałacowe to szczególny rodzaj parkietu, charakteryzujący się misternymi wzorami, ułożonymi w geometryczne lub florystyczne motywy. W poprzednich epokach dodawała wnętrzom prestiżu, a jej instalacja wymagała od stolarzy nieprzeciętnego kunsztu. Z myślą o wszystkich, którzy z podłogi pragną uczynić prawdziwe dzieło sztuki, dorównujące realizacjom sprzed wieków, firma DLH stworzyła kolekcję pałacową. Dzięki doświadczeniu połączonemu ze znajomością najnowszych technologii, specjaliści z firmy DLH są w stanie przygotowac każdy wzór według indywidualnego projektu tak, aby wiekowa podłoga mogła znów zachwycać i dodawać świetności pomieszczeniom.

Proces przywracania dawnej świetności budynkom nadgryzionym zębem czasu  to procedura skomplikowana i długotrwała, jednak prawidłowo przeprowadzona, pozwala  wyeksponować efektowne piękno rezydencji, przynosząc inwestorowi wiele dumy i satysfakcji. Gwarancją trwałej i estetycznej podłogi pałacowej, oddającej ducha niegdysiejszych czasów jest doświadczenie oraz zaplecze technologiczne firmy wykonawczej, która do każdego projektu powinna podchodzić indywidualnie. Tak też jest w przypadku firmy DLH, która wykonuje podłogi pałacowe o dowolnym wzorze pod specjalne zamówienia, jak i posiada w swojej ofercie gotowe produkty dla wszystkich, którzy cenią elegancki i wytworny styl aranżacji. Najnowsza propozycja podłóg pałacowych firmy DLH wyróżnia się szlachetnością wykonania i pięknym ponadczasowym wyglądem. Kolekcja składa się z pięciu wzorów: Paris, Viena, Sevilla, Porto i Florence – nawiązujących do eleganckich europejskich miast, słynących z wyszukanego stylu oraz licznych zabytków architektury, będących świadectwem świetności dawnych epok.

Bogactwo wzorów

Kolekcja podłóg pałacowych z drewna litego firmy DLH to gama unikalnych wzorów, które stanowić będą wysmakowane dopełnienie prestiżowych aranżacji. Miłośnicy francuskiej elegancji docenią podłogę Paris, której esencję tworzą mahoniowe krzyże, oplecione jasnymi elementami z jesionu oraz wenge, oddzielone od siebie rozetami z dębu. Wykorzystanie drewna europejskiego oraz egzotycznego podkreśla cesarską siłę i rozmach dawnej francuskiej potęgi. Dostojność podkreślona geometrycznym porządkiem to kwintesencja podłogi Viena, kojarzącej się z dynastią mecenasów sztuki, czyli z  Habsburgami. Szlachetność podłogi zamknięta została w formie rombów i kwadratów, wykonanych zarówno z gatunków europejskich: dębu, jesionu i jaworu oraz egzotycznych – mahoniu oraz wenge. Delikatnego i ciepłego charakteru nada wnętrzu subtelna podłoga Sevilla. Delikatny wzór wykonany z drewna jesionowego skomponowany z elementami dębowymi, przetkany został cienkimi pasami drewna wenge. Jasna tonacja drewnianych kaset powiększy optycznie wnętrze oraz wzmocni efekt przestrzenności podłogi. Natomiast prosty wzór podłogi Porto będzie doskonałą przeciwwagą dla urządzonego z fantazją, pasją i rozmachem wnętrza w stylu portugalskim. Stonowana kolorystyka płyt przedstawiających romboidalną mozaikę wykonaną z dwóch twardych gatunków drzew – dębu i palonej akacji, idealnie skomponuje się ze stylizowanymi meblami vintage oraz dodatkami w intensywnych kolorach. Ostatni wzór – podłoga Florence, to najbardziej kobieca i dekoracyjna propozycja firmy DLH. Łagodne, wykonane z jesionu wzory oktagonowe otoczone są obwolutą z drewna wenge. Wypełnienie stanowi szlachetna dębina, inkrustowana zdobieniem z jaworu, tworząc misterny, florystyczny wzór.

Ponadczasowa trwałość i wygląd

Decydując się na podłogę pałacową warto pamiętać, że najefektowniej prezentuje się ona w przestronnych pomieszczeniach, dlatego wybierana jest przeważnie przez właścicieli poddawanych renowacji dworków, zabytkowych pałacyków czy rezydencji. Choć stosowana przeważnie w aranżacjach w stylu pałacowym oraz pochodnych, kolekcja podłóg DLH może być interesującym akcentem także we wnętrzach klasycznych, stanowiąc ciekawe przełamanie stylizacji. Podłogi pałacowe DLH łączą estetykę z solidnością wykonania. Tworzone są  bowiem z litego drewna na niezwykle trwałym i odpornym na uszkodzenia podkładzie konstrukcyjnym z płyty OSB. Warstwa wierzchnia kaset o wymiarach 26 x 600 x 600 mm składa się z najlepszych gatunków drzew liściastych, zarówno europejskich, jak i egzotycznych o nominalnej grubości 8 mm. Podstawa konstrukcyjna wykonana z płyty OSB  łączy się ze sobą przy użyciu tzw. „obcego pióra” i jest montowana do posadzki za pomocą kleju, co dodatkowo je stabilizuje. Precyzja wykonania oraz najnowsze technologie wykorzystane przy produkcji tafli sprawiają, że podłoga zachowa swój wyjątkowy charakter przez długie lata. Możliwość wykonania każdego, nawet najbardziej skomplikowanego wzoru na życzenie klienta gwarantuje zachowanie indywidualnego stylu inwestycji. Podłogi pałacowe firmy DLH to ekskluzywny produkt, który pozwoli stworzyć wymarzony, bajkowy dom, w którym będziemy mieszkać długo i szczęśliwie.

www.dlh.pl

O firmie:

DLH Poland Sp. z o.o. to krajowy lider obrotu drewnem egzotycznym o zasięgu międzynarodowym. Firma jest jednym z największych dystrybutorów deski tarasowej i kantówki okiennej, a także drewnianych podłóg, elewacji, blatów oraz fornirów. W ofercie DLH Poland Sp. z o.o. znajdują się także meble ogrodowe, grille Weber oraz płyty mineralno-akrylowe Acren®. Najwyższej jakości surowce, własna sieć sprzedaży, bogate zapasy magazynowe, a także pełen pasji zespół kompetentnych handlowców sprawiają, że produkty dostarczane przez DLH Poland Sp. z o.o. spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów i są rozpoznawalne wśród największych potentatów rynkowych.