Mnóstwo osób wkłada bardzo wiele wysiłku, czasu i pieniędzy, aby gustownie urządzić swoje mieszkanie. Każdy chce, aby wnętrza, w których spędza większość swojego czasu, prezentowały się ciekawie i robiły wrażenie na gościach. Większość osób skupia się na najbardziej reprezentacyjnym salonie i kuchni, gdzie wykonuje się wiele codziennych czynności. Zadziwiająco mało uwagi poświęca się kwestii aranżacji łazienki w wyniku czego, są one zazwyczaj całkowicie nijakie, a często nawet niepraktycznie zaplanowane. Kluczem do osiągnięcia imponującego efektu jest opracowanie ogólnej wizji pomieszczenia tego, jakie kafelki oraz sprzęty wybrać i uzupełnienie tego dobrze komponującymi się dodatkami takimi jak lustro do łazienki czy uchwyty na ręczniki.

lustro do łazienkiZadbaj o spójność stylistyki

Podstawowy błąd, który popełnia większość osób, jest fakt traktowania łazienki, jako zupełnie odrębnego pomieszczenia i skupianie się na wyposażeniu w tradycyjnym stylu. Wiele osób zamyka się wyłącznie na elementy, które jednoznacznie kojarzą się wyłącznie z łazienkami, w wyniku czego te pomieszczenia, w większości domów wyglądają niemal identycznie. Jeżeli chcemy, aby w naszym przypadku pokonać standardy, warto urządzić ją w stylu, który będzie nawiązywał do pozostałych pomieszczeń. Nie trzeba oczywiście decydować się od razu na ten sam kolor ścian i wyposażenia, odniesienia powinny być subtelne, rama lustra do łazienki może być z podobnego drewna jak meble w salonie, a uchwyty w szafkach o kształcie przypominającym ten z innych pokoi. Z pewnością każdy odwiedzającym już na pierwszy rzut oka odnajdzie wspólne elementy i doceni ten pomysł. W tym przypadku doskonale sprawdza się powiedzenie, że diabeł tkwi w szczegółach.

Przede wszystkim funkcjonalność

Nie należy jednak zapominać o praktycznym aspekcie pomieszczenia. Nikt chyba nie wyobraża sobie, żeby zapomnieć o zakupie lustra do łazienki. W trakcie planowania i doboru wyposażenia trzeba uwzględnić miejsce na niezbędne sprzęty i zadbać o ich funkcjonalne rozmieszczenie. Nikt nie chciałby już po miesiącu korzystania ze źle zaprojektowanej łazienki dokonywać ponownego remontu. Potrzeby i oczekiwania każdej osoby są inne i w trakcie planowania warto wzorować się na obecnym układzie, wykorzystać to, co nam odpowiada oraz poprawić wady, które dostrzegliśmy. Należy zadbać, aby lustro do łazienki zostało zamontowane na wysokości dostosowanej do naszego wzrostu, dotyczy to także umywalki. Dobrze urządzone pomieszczenie nie tylko będzie cieszyło oko, ale również zapewniało funkcjonalne wykonywanie wszelkich czynności.