Sypialnia to miejsce, w którym organizm regeneruje się po codziennym wysiłku. Pomieszczenie przyjmuje bardzo odpowiedzialne zadanie i samo w sobie musi dawać maksimum komfortu dla śpiącej w jego wnętrzu osoby. Oprócz sprzyjających wypoczynkowi kolorów warto, aby w sypialni znalazły się naturalne surowce, których używali jeszcze nasi pradziadkowie. Obecnie sypialniane wnętrze przeżywa swoisty powrót do korzeni. Jak takie materiały wpływają na sen i dlaczego powinny się znaleźć w każdym wnętrzu?

joyful and energetic woman lying on the bed.

 

Aby dobrze wykorzystać czas na sen, warto otoczyć się tkaninami, które swoimi właściwościami wspomogą organizm w regeneracji. Wśród takich na pewno należy wymienić len oraz bawełnę. Warto także zgłębić tajniki surowców, z jakich zbudowane jest podłoże snu, czyli materac. To właśnie one odgrywają istotną rolę w czasie nocy i w głównej mierze odpowiadają za komfort snu.

Len oraz bawełna- dwa materiały, które w swojej czystej formie pochodzą prosto z natury – to idealne połączenie do zastosowania w sypialni. Len to tkanina, wytwarzana z czystej przędzy lnianej, a jej właściwości, sprawiły, że jest bardzo wysoko cenionym materiałem. Niewątpliwą zaletą lnu jest łatwość jego pielęgnacji. Wraz z upływem czasu oraz praniem
i prasowaniem lniana tkanina staje się bardziej miękka i przyjemna w dotyku. Jej włókna nie zawierają żadnych szkodliwych dla człowieka domieszek, a sama tkanina jest przyjazna dla środowiska oraz biodegradowalna. W sypialni len może występować w postaci lekkiej
i przewiewnej pościeli, która zadba o zdrowy i regenerujący sen. Materiał ten nie powoduje uczuleń, dlatego zalecany jest tak dla alergików, jak i dla małych dzieci.

 

Tkaniny wykonane z bawełny cechuje wysoka trwałość i użyteczność, a także zdolność absorbowania wody. Ten materiał ma bardzo dobre właściwości oddychające, jest hipoalergiczny oraz miły w dotyku. To idealne rozwiązanie dla osób, które cierpią na uczulenia skóry. Ma niską przewodność cieplną – co oznacza, że jest dostosowany zarówno dla letnich, jak i zimowych warunków panujących w sypialni. Pościel powstała z bawełny jest przyjazna dla skóry i odpowiada za zdrowy odpoczynek.

 

Nie należy również zapominać o surowcach, które składają się na najważniejsze miejsce
w sypialni – czyli materac. Idąc w ślad za trendami warto, aby podłoże snu również było wykonane z naturalnych składników. W tym miejscu nie sposób nie wspomnieć o piance Plantpur, surowcu, który od niedawna jest dostępny w ofercie Fabryki Materacy JANPOL.  Czym jest dokładnie? To innowacyjna pianka, która w swoim składzie zawiera nawet do 50% naturalnego oleju roślinnego. Jest obecnie jednym z najbardziej ekologicznych, autorskich rozwiązań wykorzystywanych przy produkcji materacy. Znajdziemy ją np. w modelu Plantpur Classic, który świetnie sprawdzi się w tętniącej naturą sypialni. Posiada on 4 cm warstwę rzeczonego surowca, pod którą znajduje się szereg sprężyn umieszczonych w kieszeniach. Taka konstrukcja zadba o jakość snu i zapewni regenerację każdego organizmu. Zastosowanie surowców naturalnych wpływa nie tylko na ochronę środowiska, ale również znacznie poprawia komfort użytkowania produktów. Pianka Plantpur zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza i dopasowuje się do kształtów ciała dając efekt delikatnego otulenia. – mówi Tomasz Goc, ekspert z Fabryki Materacy JANPOL.

 

Fabryka Materacy Janpol - Plantpur Classic

Sypialnia wyposażona w takie akcesoria i elementy będzie pełnym natury miejscem snu
i spokojnej, zdrowej regeneracji.

Interior details