Znakiem rozpoznawczym stylu rustykalnego są sielskość, prostota i naturalność. Dlatego chętnie wybierany jest przez osoby, które doceniają przyrodę i lubią wypoczywać z dala od atrakcji oferowanych przez wielkie metropolie. Jednak sielskość nie idzie w parze z przesytem, a prostota nie oznacza monotonii. A więc grzejniki, które są stałym i funkcjonalnym elementem wystroju wnętrz, należy dobierać bardzo starannie.

Tinos V to grzejnik dekoracyjny, którego ozdobny panel czołowy wraz z osłonami bocznymi tworzy harmonijną całość. Prezentuje się jako monolityczna bryła o wyjątkowych walorach dekoracyjnych, szczególnie istotnych w aranżacji pomieszczenia inspirowanego naturą. Model ten dostępny jest w różnych rozmiarach: w wysokościach od 1800 do 2100 mm oraz długościach od 325 do 775 mm. Dodatkowym atutem Tinos V jest jego konstrukcja, która umożliwia zamontowanie urządzenia w taki sposób, że niemal ściśle przylega do ściany.

Tinos_V
Kolejnym modelem, którego smukła sylwetka umożliwia montaż nawet na bardzo wąskich ścianach jest Faro V. Jego delikatnie profilowany panel czołowy zaprojektowany został zgodnie z typową dla rustykalności zasadą oszczędności i umiaru.  Znakomicie komponuje się z wnętrzem, w którym akcent położony jest na naturalność. Trzy wysokości: 1800, 1950, 2100 mm oraz cztery długości: 300, 450, 600, 750 mm pozwalają na dopasowanie modelu do różnych pomieszczań.

Zwolennikom grzejników poziomych z pewnością przypadnie do gustu Plan Ventil Compact. Jego tradycyjny kształt i płyta frontowa sprawiają, że model świetnie wpisuje się w przestrzeń, w której obok motywów sielankowych obecne są elementy pochodzące też z innych trendów. Plan Ventil Compact z łatwością można dopasować do modernizowanej instalacji i podobnie jak wszystkie grzejniki Purmo można go zamówić w różnych kolorach.