tribeca

Harmonijna aranżacja domu, zarówno wnętrza jak i terenu wokół niego, to marzenie właścicieli wielu posesji. Niestety brak odpowiednich materiałów wykończeniowych zwykle powodował, że obie strefy nie tworzyły stylistycznej całości. Sposobem na rozwiązanie tego problemu i zachowanie perfekcyjnej spójności jest wybór produktów z linii Libet Ceramic. To kolekcja niezwykle eleganckich gresów porcelanowych, które z powodzeniem można zastosować na zewnątrz i wewnątrz budynku.

Kamień, beton i drewno to trzy materiały wykończeniowe, które w ostatnim czasie cieszą się ogromną popularnością i dużym uznaniem projektantów. Niestety każdy z nich ma ograniczenia, które sprawiają, że wykorzystanie ich jednocześnie w domu i na terenie posesji bywa trudne lub wręcz niemożliwe. Produkty z kolekcji Libet Ceramic doskonale odwzorowują wygląd naturalnych desek, betonu oraz bloków skalnych, a do tego pod względem właściwości w wielu kwestiach przewyższają pierwowzory. Przede wszystkim są one niezwykle odporne na plamienie, zmienne temperatury oraz działanie środków chemicznych. Płyty, pomimo niewielkiej wagi oraz grubości, mogą wtrzymać ciężar ponad 1000 kg, a do tego bardzo łatwo się je układa i demontuje. Co więcej, produkty Libet Ceramic nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych i bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Wszystko to sprawia, że są niezwykle uniwersalne i wszechstronne. Gres porcelanowy świetnie nadaje się zatem do ułożenia na ścianach, schodach i podłogach w pomieszczeniach domowych. Z uwagi na olbrzymią wytrzymałość i trwałość, z powodzeniem można stosować go także na tarasie, w ogrodzie i wokół basenu. Decydując się na płyty Libet Ceramic warto jednak pamiętać, że w wersji przeznaczonej do montażu zewnętrznego mają one grubość 20 mm, natomiast we wnętrzach układać należy elementy 10-milimetrowe.

Jedyna granica to wyobraźnia

Gres porcelanowy Libet Ceramic to produkt, który otwiera przed dekoratorami niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Sposobów jego wykorzystania może być zatem tyle, ile podpowie wyobraźnia. Imitujące kamień płyty Aristoni, STONES 2.0. czy TRIBECA doskonale sprawdzą się na ścianach korytarza i na elewacji budynku, tworząc jednolitą i niezwykle harmonijną płaszczyznę. Jeżeli dodać do tego elementy dekoracyjne RITF o podobnym odcieniu, ale o zupełnie innym formacie i strukturze, to całość będzie prezentowała się naprawdę wyjątkowo. Zastosowanie drewnopodobnych gresów SUNDECK w domu i wokół niego sprawi natomiast, że ogród będzie wizualnie łączył się z kuchnią bądź salonem, bez mała „wchodząc” do pomieszczenia. Dla wyraźniejszego oddzielenia stref, ale przy jednoczesnym zachowaniu aranżacyjnej spójności, warto połączyć płyty o wymiarach 60×60 cm z tymi o formacie paneli podłogowych (30×120 cm). Właściciele modnych loftów, a także wielbiciele stylu industrialnego, z pewnością zainteresują się z kolei płytami z kolekcji OFFICINE. Gres porcelanowy o wyglądzie surowego, przetartego betonu może być wykorzystany jednocześnie jako okładzina ścian, nawierzchnia podłogi w całym mieszkaniu, a także znaleźć zastosowanie na balkonie lub zaadaptowanym dachu.

 

Więcej informacji na temat produktów z linii Libet Ceramic znaleźć można na stronie www.ceramic.libet.pl

 

Libet S.A. to lider w segmencie kostek Premium i innych betonowych materiałów nawierzchniowych na polskim rynku. Pełniąc rolę trendesettera wyznacza kierunki rozwoju rynku. Produkty sygnowane marką Libet wyróżniają się nie tylko doskonałymi parametrami technicznymi, ale również innowacyjnością i ciekawym wzornictwem. W równym stopniu stają się ozdobą posesji prywatnych, jak i przestrzeni publicznych. Wysoki poziom jakościowy i estetyczny wyrobów wrocławskiej firmy jest zasługą m.in. nowoczesnego parku maszynowego oraz wykorzystywania najnowszych technologii i odpowiednio selekcjonowanych surowców. Swój udział mają w tym także laboratoria, istniejące przy każdym z 15 zakładów produkcyjnych, które nadzorują przebieg procesu produkcji, wdrażają nowe procedury i pracują nad własnymi, nowatorskimi rozwiązaniami.

 

Libet S.A.

Powstańców Śląskich 5

53-332 Wrocław

Dział Obsługi Klienta – infolinia: 801 542 381

www.libet.pl

https://www.facebook.com/RozmowyNaTarasie