Jeśli zależy nam na zbudowaniu pięknego tarasu lub jakiejkolwiek innej drewnianej konstrukcji w bliskim sąsiedztwie domu, a niekoniecznie chcemy inwestować spore sumy w zakup materiału czy pracę profesjonalnych monterów, powinniśmy zainteresować się kompozytem drewna WPC oferowanym na przykład przez zachodniopomorską firmę EKO-DESKA. Sprzedawana przez firmę deska kompozytowa ma bardzo różnorodne zastosowanie, a przy tym jest łatwa w montażu i nie wymaga dodatkowych zabiegów konserwacyjnych. Specjaliści zapewniają także, że pod względem składu i parametrów użytkowania znacznie przewyższa zwykłe drewno, powszechnie wykorzystywane do budowy tarasów, schodów zewnętrznych czy ogrodzeń.

Deska tarasowa, będąca kompozytem drewna i substancji wzmacniających, to znakomity sposób na prostą samodzielną budowę konstrukcji całkowicie przyjaznej środowisku naturalnemu, a przy tym niedrogiej. Materiał jest całkowicie biodegradowalny, a w dodatku bardzo przypomina (kolorem i fakturą) naturalne drewno. By dokładnie dobrać materiał do naszych potrzeb, najlepiej jest wejść na stronę eko-deska.pl i zamówić bezpłatny próbnik kolorów. Do wyboru jest wiele atrakcyjnych odcieni szarości i brązów.

Dzięki swoim niezwykłym właściwościom kompozyt drewna sprawdza się znakomicie także jako deska elewacyjna. Doskonale trzyma ciepło i jest zupełnie odporna zarówno na działanie wody jak i innych czynników pogodowych (takich jak wysokie czy niskie temperatury). Materiał jest także zabezpieczony przed działaniem pleśni, grzybów i korników na co otrzymujemy od producenta 25-letnią gwarancję.

Na stronie internetowej EKO-DESKI dostępnych jest wiele informacji na temat tego jak samodzielnie wybudować taras z deski kompozytowej. Jest tam również bogata galeria zdjęć gotowych realizacji konstrukcji w różnych kolorach, która może być bardzo pomocna w planowaniu przyszłych prac budowlanych i zamawianiu potrzebnego do tego surowca.