Ładnie urządzona, gustowna łazienka jest marzeniem wielu osób. Precyzyjny dobór mebli, kafelek czy lustra jest oczywiście głównym elementem aranżacji, ale przecież nie mamy możliwości wymieniać ich, kiedy tylko nam się znudzą. Dlatego też niesamowity wygląd wnętrza osiągamy różnymi dodatkami. Dzięki nim łazienka prezentuje się ciekawie i co ważniejsze – wszystko możemy wymienić, gdy obecny wygląd już nam się znudzi.

Zmianę aranżacji łazienki warto zacząć od wymiany ręczników. Po pewnym czasie i tak nie wyglądają one zbyt ciekawie – częste użytkowanie i pranie sprawia, że tracą swój kolor i blask. Dlatego też warto zacząć właśnie od nich – wymiana tak czy inaczej jest niezbędna, dlaczego więc nie mogą być one bazą całej aranżacji? Warto postawić na ręczniki dobrej jakości, najlepiej również zakupić je w komplecie. Dzięki temu będą tworzyły harmonijną całość i nie tylko będą służyły do osuszenia ciała po kąpieli, ale również będą doskonałym elementem dekoracji.

Aby zmienić aranżację w łazience należy skupić się na dodatkach. Ważnym są na pewno koszyki na kosmetyki – dzięki nim wszystko ma swoje miejsce i jest schludnie poukładane. Najbardziej popularne są te wiklinowe, wyłożone materiałem. Prostym sposobem na zmianę wyglądu łazienki jest również wymiana świec. Stare można zapalić podczas kąpieli, a nowe poukładać na szafkach, aby czekały na swoją kolej. Doskonałym, prostym i tanim sposobem jest również naklejenie na taflę lustra ciekawych naklejek. Warto wybrać takie, które nie będą zbyt duże i nie utrudnią codziennego makijażu. Dodatkiem, który będzie wspaniale się prezentował, jest również ozdobne, ładnie zapakowane mydło. Można je postawić na szafce, a kiedy już się znudzi – zużyć i kupić kolejne, które będzie bardziej pasowało do nowej aranżacji.

Najbardziej radykalną zmianą, jaką można zrobić w łazience, jest przemalowanie mebli. Kupuje się je na lata, i też tyle mają służyć, jednak puszka farby może zdziałać cuda. Wystarczy odrobina chęci i dobry pomysł, a zarówno meble, jak i cała łazienka, będą wyglądały kompletnie inaczej. Jeśli decydujesz się na wymianę mebli, co również nie musi być bardzo kosztowne, możesz poszukać inspiracji, np. tutaj.

Istnieją również farby do malowania płytek i jest to również niezły sposób na niskobudżetowy remont, jeśli nie chcemy kłaść nowych. Takie rozwiązanie jest często stosowane w mieszkaniach wynajmowanych albo dopiero co kupionych, gdy po dokonaniu i zapłacie wszelkich formalności, brakuje na generalny remont, a „coś by się zmieniło”. Taka metamorfoza jest korzystna, jednak farba, której się używa do malowania płytek jest specyficzna – trzeba ją równo rozprowadzić, dodatkowo, nie wystarczy jedna, a kilka warstw – każda z nich musi dość długo schnąć. Tak, czy inaczej – warto.

Foto główne: Kolekcja mebli Capri od Defra.pl.