Łazienkę, jak każde inne miejsce w domu, trzeba odpowiednio przygotować na nadchodzący remont. Szczególnie, jeśli nie wymieniamy wszystkich znajdujących się niej sprzętów – zawsze jakieś zostaną w środku, koniecznie trzeba więc zapewnić im bezpieczeństwo. O czym warto więc pamiętać?

Zabezpiecz sprzęty

Przede wszystkim musisz zadbać o bezpieczeństwo sprzętów, które zostaną w łazience na czas remontu. Z pewnością będą to wanna, prysznic i muszla klozetowa. Dwóch z nich na pewno nie będziesz w stanie pozbyć się z pomieszczenia na czas remontu, bo zazwyczaj są trwale wkomponowane w pomieszczenie. Jak je zabezpieczyć? Koniecznie musisz okryć je specjalną folią, która zapobiegnie ich zachlapaniu farbą, klejem do płytek czy też nawet betonem. Szczelnie pozakrywaj więc wszystko, co będzie znajdowało się podczas remontu w łazience. Pamiętaj, że niektórych zabrudzeń już się nie pozbędziesz, mogą więc one trwale uszkodzić powierzchnię. Jeśli masz taką możliwość, pozbądź się wszystkich szafek, które masz w łazience. Raz, że mogą one ulec trwałym uszkodzeniom, a dwa – będą ograniczały dostęp do wszystkich powierzchni, remont może się przez to przedłużać.

Wynieś wszystkie drobiazgi

Na czas remontu nie zostawiaj w łazience absolutnie nic. Wszystkie koszyczki, ręczniki czy kosmetyki będą w większości absolutnie nieprzydatne, jeśli spotkają się z wszechobecnym pyłem i kurzem – radzi producent mebli Defra.pl. Nie wspominając już, że z pewnością nie chcesz myć zębów szczoteczką, która zabrudzona jest wszelkimi zanieczyszczeniami.

Okno

Jeśli w łazience znajduje się okno, ono również powinno zostać zabezpieczone przez zachlapaniem farbą. Użyj w tym celu specjalnej taśmy malarskiej.

Podłoga

Jeśli nie będzie ona w żaden sposób zmieniana, nie możesz zapomnieć o jej zabezpieczeniu. Jest szczególnie narażona na kontakt ze wszystkimi materiałami, które są używane podczas remontu. W tym celu można użyć folii ochronnej czy też tektury, które nie pozwolą na zachlapanie powierzchni farbą czy też dostawanie się w szczeliny kurzu i pyłu.