Po raz kolejny wybrane zostały najlepsze produkty do łazienki. Każdego roku  jury konkursu wybiera te, które podbiły serca klientów i zachwyciły innowacyjnością, wzornictwem i jakością wykonania. W kategorii kabin prysznicowych główną nagrodę otrzymał parawan prysznicowy PT/ALTIIa firmy SANPLAST SA.

Nagroda dla tego modelu jest najlepszym potwierdzeniem faktu, że trend na kabiny typu walk-in wciąż ma się dobrze. Tym bardziej, że dla firmy SANPLAST SA jest to już kolejna nagroda z rzędu za rozwiązanie tego typu. W zeszłym roku bowiem wyróżniony tytułem „Łazienka – Wybór Roku 2016” został parawan prysznicowy P/TX5b.

Parawan prysznicowy z serii Altus to ultranowoczesna wersja tradycyjnych parawanów, której asymetryczna konstrukcja pozwala na zestawienie z nietypowym brodzikiem o kształcie trapezu. Ten właśnie pomysł zyskał uznanie jury konkursu Łazienka- Wybór Roku 2017. Nagrodzony produkt jest nie tylko ukłonem w stronę modernistycznego designu ale też bardzo praktycznym i komfortowym elementem wyposażenia łazienki. Występuje on w różnych wymiarach, a sam projekt został stworzony z myślą o maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni kąpielowej. Wysokiej jakości materiały, odpowiednie proporcje i unikalny wspornik podtrzymujący konstrukcję sprawiają, że koło tego modelu nie sposób przejść obojętnie.

Nagrody wręczono na uroczystej gali 3 kwietnia podczas kolejnej edycji Forum Branży łazienkowej. Jury nagradzało oraz wyróżniało produkty zaistniałe na rynku minionym roku w szesnastu kategoriach. Była to XVI edycja konkursu, który na stałe wpisał się już do kalendarza oraz potwierdził pozycję ważnego wydarzenia dla całej branży łazienkowej.