PackLink2Od kwietnia 2014 na polskim rynku dostępna jest porównywarka przesyłek online, PackLink. Jest to nowatorskie narzędzie, które umożliwia porównywanie cen usług kurierskich najlepszych firm z Polski i zagranicy. Dzięki nowej platformie można również wysyłać paczki oraz śledzić z łatwością ich drogę od nadawcy do odbiorcy.

Porównywarka PackLink.pl daje użytkownikom wiele korzyści. Na wysyłanej przesyłce można zaoszczędzić od 20 do 70 % standardowej ceny. Wystarczy, że potencjalny klient wprowadzi na stronie dane takie jak:  adres odbiorcy i nadawcy, wagę i wymiary (wysokość, szerokość i długość) przesyłki, a narzędzie na podstawie tych informacji dokona analizy 7 współpracujących z PackLink na terenie Polski firm i wyświetli ich oferty wraz cenami. Oczywiście lista polskich partnerów platformy ciągle ulega powiększeniu.

Kolejna korzyścią jest możliwość dokonania zlecenia przesyłki przez Internat, dzięki zaledwie trzem prostym krokom. Z narzędzia mogą korzystać zarówno firmy, jaki i osoby prywatne. W każdym z tych przypadków firma umożliwia dokonanie kompleksowej realizacji zamówienia, od chwili jego złożenia, poprzez przekazanie kurierowi i jego śledzenia bezpośrednio z poziomu serwisu, aż po jej odbiór.

Dodatkowa atutem oszczędność czasu nawet do 50% w porównaniu z tradycyjnymi formami wysyłki. Przesyłkę można wysłać bezpośrednio z domu lub biura, bez potrzeby nadawania jej na poczcie lub w oddziale firmy kurierskiej.

Serwis PackLink współpracuje z czołowymi firmami kurierskimi i gwarantuje najwyższą jakość świadczonych usług. Do dyspozycji klienta firma oddaje konsultantów, z którymi można kontaktować się drogą telefoniczną, mailową oraz za pośrednictwem czatu. Każde zlecenie można śledzić na stronie oraz na podstawie informacji przekazywanych droga poczty elektronicznej.

Do tej pory narzędzie było dostępne w takich krajach jak Hiszpania, Francja i Niemcy.

W Hiszpanii szybko zdobyło sobie popularność. Dzięki unikalnej technologii i skutecznemu zarządzaniu przedsiębiorstwem, w pierwszym roku działania platforma zyskała w tym kraju ponad 25.000 użytkowników oraz ok. 100.000 zamówień.