Kanapa Flora, która przeznaczona jest do salonu lub gabinetu, posiada obicie z tkaniny w kolorze jasno szarym oraz chromowane, wysokie nogi. Z racji tego wpasuje się do minimalistycznych pomieszczeń w jasnych odcieniach. Jest to mebel praktyczny, gdyż posiada rozkładany mechanizm typu Clic Clac. Za pomocą jednego kliknięcia wygodna sofa zmienia się w dwuosobowe łóżko.

Kanapa Flora została wyprodukowana w katalońskiej fabryce La Forma, w ramach katalogu „Natural – back in time”. Znajdują się w nim produkty do wyposażenia wnętrz, przy produkcji których wykorzystano naturalne surowce oraz elementy powstałe dzięki recyklingowi.

Producent wyposażył ją w mechanizmy, dzięki którym Klient będzie posiadał sofę praktyczną. Chodzi o mechanizm Clic Clac, jak i dodatkowe dwie nogi, dzięki czemu mebel również spełnia funkcję łóżka dla dwóch osób. Osoby, które zakupią w e-sklepie http://hauz.pl/ ten produkt, zyskają więc dodatkowe miejsce do spania dla gości, nie tylko w salonie, ale i w gabinecie. Dzięki klasycznej budowie mebel wpasuje się właśnie do domowego gabinetu. Miejsce, w którym na co dzień pracujemy i, gdzie znajdują się nasze książki czy dokumenty, może zamienić się w pomieszczenie do noclegu dla naszych gości.

Kolejnym udogodnieniem służącym na co dzień domownikom, głównie podczas odpoczynku, jest regulowane oparcie w pozycji relax, w którym znajduje się przycisk do otwierania. I tak, np. przy oglądaniu telewizji w salonie czy czytaniu w gabinecie, istnieje możliwość wyregulowania mebla na własne potrzeby. Duży komfort osobie wypoczywającej zapewnia także oparcie i siedzisko, które wypełnione są pianką poliuretanową. Ze względu na swoje właściwości fizykomechaniczne i użytkowe pianka ta jest wykorzystywana nie tylko przez producentów wypoczynków, ale i np. materaców.

Kanapa umieszczona jest na nogach z metalu, które zostały chromowane, dzięki czemu błyszczą się. Nogi są wysokie i zgrabne, przez co cały mebel jest ładnie podniesiony nad podłogą. Flora z http://hauz.pl/ stanowi przeciwieństwo masywnych, pikowanych kanap, które obite są ciemnobrązową skórą i pasują do klasycznych pomieszczeń, w których jest dużo drewnianych mebli w naturalnych kolorach, kominek z cegły czy duża biblioteczka.

Ze względu na wysokie, metalowe nogi, jak i obicie z jasno szarej tkaniny kanapa doskonale odnajdzie się w białych czy kremowych salonach i gabinetach. Pomieszczenie takie może być urządzone w stylu skandynawskim. Wnętrza w tym stylu są jasne, dominuje w nich biel, co sprawia, że są minimalistyczne. Ściany są gładkie i matowe, a przeważający biały kolor może mieć w sobie domieszki szarości bądź ecru. Podłoga w takim pokoju powinna być wykonana z naturalnego, bielonego drewna. Zaleca się, aby parkiet taki składał się ze sporych desek o szerokich słojach. Urządzenie pomieszczenia w stylu skandynawskim, za pomocą jasnych barw, ma na celu optyczne powiększenie powierzchni mieszkania, uzyskane poprzez rozjaśnianie pomieszczeń. Często wiąże się to z rezygnacją z ozdób okiennych, firan, zasłon, aby wpuścić do pomieszczenia jak najwięcej światła.

Wymiary kanapy to 82 cm wysokości, 2 m szerokości oraz od 86 do 108 cm głębokości. Waży 52 kg, a jej cena to 2 235 zł. Należy ją czyścić wilgotną ścierką. Link do zakładki dot. Flora na stronie e-sklepu http://hauz.pl/pl/sofy-z-funkcja-spania/sofa-rozkladana-flora-clic-clac.html