Od dnia 26 maja 2014 roku jednostki samorządów terytorialnych mogą skorzystać z oferty programu PROSUMENT, obejmującego dotacje dla instalacji systemów fotowoltaicznych w wysokości do 40% kosztów inwestycji. Program organizowany jest z ramienia Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zadaniem systemów fotowoltaicznych jest przetwarzanie światła słonecznego na energię elektryczną, czyli wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego.

Dotacje na fotowoltaikę dla samorządów terytorialnych
Dotacje na fotowoltaikę dla jednostek samorządów terytorialnych.

Nowy program dotacji w wysokości do 40% kosztów kwalifikowanych dla instalacji elektrowni fotowoltaicznych pozwoli na szybki zwrot poniesionych nakładów i znacząco przyczyni się do zmniejszenia rocznych rachunków za energię elektryczną. Ponadto pozwala wygenerować dodatkowe zarobki poprzez możliwość odsprzedaży nadwyżek energii do sieci energetycznej.

Instalacje elektrowni słonecznych to nie tylko szansa na duże oszczędności. To także możliwość przyczynienia się do ochrony środowiska poprzez redukcję hałasu, emisji CO2 oraz innych zanieczyszczeń. Kolejną zaletą systemów fotowoltaicznych jest ich długi okres eksploatacji, przekraczający 25 lat!

Jedną z firm oferujących kompleksowy pakiet usług związanych ze sprzedażą oraz instalacją systemów fotowoltaicznych jest firma ROTERO. Oprócz profesjonalnego doradztwa w zakresie wyboru najbardziej korzystnych komponentów i rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb Klientów, ROTERO zapewnia wsparcie i pomoc podczas dopełniania formalności związanych z uzyskaniem dotacji na instalacje OZE.

Program dotacji na fotowoltaikę PROSUMENT, skierowany do samorządów terytorialnych już wystartował. Dotacje dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz inwestorów prywatnych przewidziane są na III kwartał 2014r.