Polacy, podobnie jak niegdyś taniec czy obecnie gotowanie, pokochali również urządzanie. Chcemy mieszkać modnie, wygodnie i przytulnie. Podążamy za trendami, czytamy blogi wnętrzarskie i inwestujemy – w stylową zastawę stołową, nową kanapę czy designerski stolik kawowy. Jaki był 2016 rok jeżeli chodzi o zakupy wnętrzarskie? Na to pytanie, tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu remontowego, odpowiada raport przygotowany przez ekspertów Grupy Okazje.info.

Wiosna to najlepszy czas na przeprowadzenie remontu, dzięki któremu nasz dom lub mieszkanie „odetchnie” po ciężkiej zimie. Sprzyja temu zarówno pogoda, jak i nasze finanse – zdążyliśmy nieco odbudować budżet po Świętach Bożego Narodzenia, a jeszcze nie ponieśliśmy kosztów wakacyjnego wyjazdu. Zanim rozpoczniemy przygotowania do wiosennego remontu i rzucimy się w wir poszukiwań nowych mebli czy dodatków, warto sprawdzić, co było najchętniej kupowane w 2016 roku oraz jakie trendy wnętrzarskie zapanowały w obecnym, 2017 roku. Pomocny może okazać się raport przygotowany przez ekspertów Grupy Okazje.info

Raport składa się z czterech części. Pierwszą z nich jest podsumowanie najważniejszych trendów wnętrzarskich w 2016 roku. Do ich skomentowania zaproszony został przedstawiciel jednego z największych sklepów internetowych w tej branży – dekoria.pl.

Druga część to analiza, która opiera się na danych zebranych przez serwis Okazje.info. Prezentują one zainteresowanie internautów poszczególnymi produktami z kategorii Dom i wnętrze w 2016 roku. Analizie poddano także kryteria, którymi kierują się użytkownicy serwisu podczas poszukiwań wyposażenia do domu. Pod uwagę wzięto przede wszystkim cenę i kolor, ale także materiał, funkcje czy wymiary.

Trzeci punkt raportu to analiza stylu zakupów wnętrzarskich w sieci na bazie danych portalu dekoria.pl. Określony został średni czas, który użytkownicy spędzają na stronie, najczęściej zadawane pytania, najchętniej wybierany sposób dostawy, najpopularniejszy sposób płatności oraz średnia wartość koszyka zakupowego.

Ostatnia część to z kolei wprowadzenie do trendów wnętrzarskich, które obowiązywać będą przez cały 2017 rok. O komentarz do tego punktu również poproszony został ekspert portalu dekoria.pl.

Raport to lektura dedykowana zarówno osobom planującym remont wiosną 2017, jak i pasjonatom urządzania wnętrz. Pozwoli bowiem poznać gusta oraz potrzeby internautów, poszukujących produktów do wyposażenia wnętrz w sieci.

Patronat medialny nad publikacją objęły serwisy: mieszkaniezpomyslem.pl, wnetrzeiogrod.pl oraz nowymagazyn.eu, a także blogi Lovely Place oraz KM we wnętrzu.

Pełen raport można bezpłatnie pobrać ze strony: www.okazje.info.pl/pdf/Rok-2016-we-wnetrzach-raport-luty-20176-Okazje-info.pdf