Łącznie kuchni z salonem to popularny sposób na wizualne zwiększenie dostępnej przestrzeni niewielkiego mieszkania. W takich mieszkaniach stosowanie oddzielnego stołu dla kuchni i salonu jest zwykle nieopłacalne i rzadko praktykowane. Zamiast tego sięga się po jeden wspólny stół ustawiany najczęściej w miejscu symbolicznego rozdziału salonu i kuchni. Oczywiście do takiego stołu dostawia się także krzesła. W tym przypadku nie muszą to być jednak typowe krzesła do kuchni. Równie dobrze mogą to być bardziej eleganckie krzesła salonowe, tapicerowane skórą naturalną lub wysokiej jakości ekoskórą. Wybór w tym zakresie jest dziś naprawdę przeogromny. Jeśli aneks kuchenny i salon rozdzielone są wąską ladą, zamiast krzeseł sięgnąć możemy po eleganckie hokery, czyli wysokie i smukłe stołki barowe.

Z nieco inną sytuacją mamy do czynienia w przypadku kuchni będących odrębnym pomieszczeniem mieszkalnym. Tutaj zwykle korzysta się już z typowych mebli kuchennych, których integralnym elementem jest stół wraz krzesłami kuchennymi, stołkami czy taboretami. Tak, w mniejszych kuchniach stosowanie siedzisk bez oparcia to prosty sposób na zyskanie dodatkowego miejsca. Nie ma w tym niczego złego i jeśli istnieje taka potrzeba, warto z takich rozwiązań korzystać. Co prawda wygoda siedzenia na pozbawionym oparcia, twardym stołku jest zwykle dużo mniejsza niż wtedy, gdy do dyspozycji mamy tapicerowane krzesła do kuchni, jednak lepsze takie siedzenie niż żadne. Jeśli kuchnia jest odpowiednio duża, wtedy najlepszym wyborem jest duży stół i klasyczne krzesła kuchenne. Najlepiej, gdy liczba krzeseł odpowiada liczbie domowników lub jest od tej liczby nieznacznie większa. Wtedy bez problemu pomieścić możemy przy stole kuchennym dodatkowego gościa lub gości, bez konieczności podawania obiadu czy kolacji w salonie.

krzesła do kuchni

Wybierając nowe krzesła do kuchni, gdy nie są to krzesła stanowiące część zestawu mebli kuchennych, uwagę zwracamy na trzy kwestie. Pierwszą kwestią jest dopasowanie takich mebli do stylu urządzenia kuchni. Do wnętrz bardziej klasycznych pasują krzesła drewniane. We wnętrzach nowoczesnych sprawdzą się krzesła wzbogacone o elementy metalowe i plastikowe lub wykonane wyłącznie z tego typu materiałów. Kwestia druga to wygoda oferowana przez tego typu meble. Krzesła powinny być zwyczajnie wygodne, dlatego zanim kupimy cały komplet sprawdźmy, czy zwyczajnie wygodnie się nam na nich siedzi. I kwestia trzecia to sposób wykonania krzeseł. Ważne, by krzesła do kuchni wykonane były z materiałów trwałych, odpornych na zabrudzenia i prostych w czyszczeniu. To korzystnie wpłynie na wygodę ich użytkowania.