Sypialnia z wygodnym łóżkiem kojarzy nam się z wypoczynkiem, snem, czyli ogólnopojętą regeneracją organizmu. Warto zatem dokładnie przemyśleć zakup tego mebla, aby zwiększyć doznania płynące ze swobodnego relaksu. Jest to ważne w szczególności w małych mieszkaniach, gdzie każdy centymetr wolnej powierzchni jest na wagę złota. Dlatego współczesne łóżka nie ograniczają się wyłącznie do jednej funkcji. Najlepszym tego przykładem jest sofa rozkładana. Za dnia pełni bowiem rolę kanapy i poręcznego schowka na domowe przedmioty, wieczorem zaś przeobraża się w wygodne miejsce do spania.

Łóżko rozkładane dawniej i dziś

Niegdyś znane półkotapczany doskonale spełniały powyższe wytyczne. Dziś, z uwagi na olbrzymią wagę, jaką przykłada się kwestiom estetycznym, zostały skutecznie wyparte przez sofy rozkładane (http://bbhomeonline.pl/pol_m_Produkty_Meble-na-Zamowienie_Sofy-na-zamowienie_Sofy-rozkladane-z-funkcja-spania-480.html). Dzięki temu w jednej chwili komfortowe miejsce do siedzenia zamieni się w przestronną powierzchnię sypialnianą, przeznaczoną do użytkowania dla dwóch osób.

Tego typu rozwiązanie znajduje szerokie zastosowanie w małych, jak i otwartych przestrzeniach, mających do spełnienia kilka funkcji. Ograniczony metraż nakłada bowiem na użytkownika szukanie alternatywnych pomysłów, gdyż niejednokrotnie wstawienie dużego łóżka, jak i dziennej kanapy jest po prostu niemożliwe. Z pomocą zatem przychodzą sofy rozkładane, które oprócz zadanej funkcji, umożliwiają przechowywanie codziennych przedmiotów, ograniczając tym samym (cenne) miejsce w szafach.

sofa rozkładana

Jakimi czynnikami kierować się podczas zakupu?

Aby nabyć produkt spełniający osobiste oczekiwania, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Po pierwsze, istotnym kryterium wyboru jest łatwość rozkładania i składania oraz obecność pojemnika na pościel. Najpopularniejszym rozwiązaniem w tym zakresie cieszy się mechanizm „klik-klak”, wyróżniający się wytrzymałością oraz prostotą użytkowania.

Oczywistym jest, że sofa rozkładana musi być wygodna. Duży udział w tym zakresie odgrywa materac. Najczęściej stosowanym jest model z pianki lub sprężynowy.

Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia konstrukcji mebla, a dokładniej mówiąc jej wytrzymałości oraz stabilności. Na wzrost satysfakcji wpływa również zastosowane obicie, wykonane z trwałych i odpornych na codzienne użytkowanie tkanin. W domach, w których są dzieci lub zwierzęta kolejnym czynnikiem będzie łatwość czyszczenia. Zabiegiem zwiększającym jej utrzymanie może być montaż pokrowca, zabezpieczającego przez kurzem i zabrudzeniami.

Sofa rozkładana to mebel pasujący do każdego wnętrza. Bez znaczenia, czy w mieszkaniu zastosowaliśmy stylistykę prowansalską, nowoczesną czy glamour – w każdym przypadku znajdziemy łóżko idealnie dopasowane do aranżacji, jak i naszych osobistych potrzeb.