Fabryka Soudal w Pionkach
Fabryka Soudal w Pionkach

W opublikowanym w ostatnich dniach sprawozdaniu finansowym za rok 2014, wyniki sprzedaży i ekspansji firmy nie pozostawiają wątpliwości. Koncern Soudal, który w Pionkach (woj. mazowieckie) posiada jedną ze swoich najnowocześniejszych fabryk, nie tylko potwierdził pozycję lidera w branży materiałów uszczelniających, ale zwiększył dystans dzielący go od konkurencji.

Rekordowy obrót firmy w 2014 roku przekroczył 560 mln euro, czyli 15,4% więcej niż w roku poprzednim. Globalny zysk netto wyniósł natomiast ponad 21 mln euro. Dzięki tym wynikom Soudal znacznie przekroczył planowany wzrost, przełamując obiegowe opinie o kryzysie w europejskim budownictwie. Ubiegły rok był także wyjątkowy pod względem akwizycji. Soudal przejął australijski Soudis, amerykański Accumetric w stanie Kentucky z oddziałami w Tajlandii i Indiach oraz polskiego producenta klejów BOCHEM. Pod koniec 2014 roku koncern uzyskał całkowitą kontrolę w spółce w Chile, Peru, Meksyku i Kolumbii. Te działania wpisują się w strategię Soudal, który chce umacniać swoją obecność na wszystkich kontynentach za pośrednictwem lokalnych spółek i zakładów produkcyjnych.
W styczniu 2015 roku firma została sponsorem tytularnym profesjonalnej drużyny kolarskiej Lotto Soudal, która już za kilka dni wystartuje w wyścigu Tour de France (4 – 26.07). W Polsce drużyna pojawi się na początku sierpnia, by wziąć udział w tygodniowych zawodach Tour de Pologne. Zainteresowanie sportem na najwyższym poziomie nie ogranicza się tylko do kolarstwa. Soudal jest także głównym sponsorem belgijskiej pierwszoligowej drużyny piłkarskiej KVC Westerlo.

Vic Swerts, założyciel i prezes Soudal: „Naszym głównym celem, który planujemy osiągnąć do 2020 roku, jest wzrost rocznych obrotów koncernu do wysokości 1 mld euro. Plan działań na rzecz osiągnięcia tego wyniku został dokładnie zdefiniowany. Osiągniemy go dzięki stabilnemu wzrostowi oraz ambitnym przejęciom. Jesteśmy zdecydowani odważnie iść do przodu, podejmując przy tym właściwe decyzje. Ciężka praca jest nieodłączną częścią naszego korporacyjnego DNA. Nie tylko podejmujemy wyzwania, ale zawsze konsekwentnie i efektywnie je realizujemy. Podobnie jak kolarze czy sportowcy w ogóle, którzy podejmują wyzwanie po to, aby pewnego dnia stanąć na podium.”.

Soudal jest światowym liderem wśród producentów pianek poliuretanowych oraz czołowym dostawcą mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dachowej. Koncern jest obecny w 130 krajach na 6 kontynentach. Od dawna przewodzi w opracowywaniu innowacyjnych technologii w segmencie profesjonalnych produktów chemii budowlanej.

Więcej o Soudal:
www.soudal.pl
www.facebook.com/PolubiszRemont
www.polubiszremont.pl