Stylowe i funkcjonalne panele to doskonały sposób na nadanie wnętrzu wyjątkowego charakteru. Aby móc w pełni cieszyć się wymarzoną, a do tego cichą podłogą, warto zadbać o właściwe przygotowanie podłoża i postawić na materiały wyciszające. Podkłady marki Wineo nie tylko znacznie zredukują pogłos kroków, poprawią akustykę wnętrza, czy zniwelują nierówności posadzki, ale też ułatwią montaż czy zaizolują termicznie podłogę.

Od podłogi oczekujemy, by odznaczała się wysoką jakością, przyciągała uwagę niebanalnym wyglądem, była przyjemna w dotyku oraz sprzyjała zachowaniu ciszy w domu. Głośny dźwięk kroków przeszkadza nie tylko sąsiadom, ale też domownikom. Najlepszą metodą na zaoszczędzenie sobie wspomnianych rozterek i poprawienia jakości życia w mieszkaniu będzie wybór skutecznych materiałów podkładowych marki Wineo.

Cicha i ciepła podłoga – Sound Protect Eco SD i Sound Protect Eco Profi SD

Maty wyciszające Wineo Sound Protect Eco SD oraz Sound Protect Eco Profi SD to elastyczne podkłady pod panele laminowane wykonane w 90% z surowców naturalnych, różniące się między sobą wymiarami. Pierwsza z nich dostępna jest w grubości 2 mm, szerokości 1 m i długości 8 m, natomiast druga odpowiednio 3 mm, 1m i 5,5 m. Każdy z tych produktów posiada doskonałe właściwości akustyczne i idealnie nadaje  się do układania na ogrzewaniu podłogowym, Sound Protect Eco SD jest dodatkowo jednostronnie podklejona aluminium. Można je umieścić na wszystkich podłożach mineralnych. Zastosowanie tych mat umożliwia tłumienie dźwięku kroków na zewnątrz pomieszczenia (ok. 20 dB) oraz tłumienie pogłosu kroków w jego wnętrzu (nawet do 31%).

Technologia przyjazna naturze – Wineo silentPREMIUM i silentCOMFORT

Dwie maty z linii Silent to produkty w 90% stworzone z naturalnych i ekologicznych surowców, dlatego z pewnością przypadną do gustu wszystkim tym, którym nie jest obojętna troska o środowisko. Przeznaczone są zarówno do pomieszczeń domowych, jak i komercyjnych, a ich właściwości zapewniają poprawę akustyki wnętrza i wyeliminowanie nieprzyjemnych dla ucha dźwięków. Na obszernej liście zalet obu produktów znajdziemy również dużą wytrzymałość na nacisk i uderzenia, brak podatności na środki rozmiękczające oraz odporność na znaczne obciążenia statyczne i dynamiczne. Wszystkie te cechy sprawiają, że podłoga winylowa ułożona na podkładach silentPREMIUM i silentCOMFORT będzie nie tylko cicha, ale też stabilna i bardzo trwała. Dodatkowo, silentCOMFORT odznacza się zwiększonym efektem antypoślizgowości, przez co doskonale sprawdzi się w mieszkaniach posiadaczy dzieci, a silentPREMIUM dostępna jest w wersji samoprzylepnej, dzięki czemu pozwala zdecydowanie zaoszczędzić czas montażu.

W szerokiej ofercie akcesoriów Wineo znajdziemy też inne materiały podkładowe – maty wyciszające Noise-Reduct i Noise-Protect, płytę wyciszającą i wyrównującą oraz stanowiącą uzupełnienie pozostałych materiałów folię paroizolacyjną.

Dodatkowe informacje o produktach marki Wineo dostępne są na stronie internetowej:
http://www.wineo-polska.pl/panele-podlogowe/