Smart Home oraz coraz popularniejsza technologia asystenta głosowego pozwala nam już teraz sterować niektórymi czynnościami w ten najprostszy sposób, czyli za pomocą głosu. Jest to nie tylko wygodne, daje również dużo zabawy domownikom. Z pomocą przychodzi Alexa, czyli asystent głosowy na licencji Amazona, który miał swoją premierę jakiś czas temu. Technologia ta została wykorzystana w zestawach głośników Sirium niemieckiej firmy Hama i w ten sposób rozpowszechnia pojęcie Inteligentnego Domu.

Za pomocą zestawów Sirium możemy nie tylko słuchać ulubionej muzyki w wysokiej jakości, ale też komunikować się z asystentem w celu wyszukiwania haseł w Wikipedii, przepisów kulinarnych, sprawdzania prognozy pogody, robienia listy zakupów, wyszukiwania ciekawych propozycji filmowych i wiele, wiele innych. Słowem, Sirium ułatwia życie!

Alexa synonimem wygody i innowacyjności

Alexa to domowy asystent głosowy, który sterowany jest za pomocą naszej mowy. Słucha komend i reaguje na nie, wykonując zleconą czynność oraz odpowiadając na pytania. System ciągle się rozwija, stale dodawane są nowe funkcjonalności. Aplikacje Skills (umiejętności) skutecznie wspierają funkcjonalność Alexy –  można je porównać do tych pobieranych na smartfony. Stale pojawiają nowe z przeróżnych kategorii jak np. rozrywka, sport czy Smart Home. Instalując kolejne Skills, rozszerzamy funkcjonalność Alexy, dopasowując urządzenie do swoich wymagań. Dzięki dedykowanej aplikacji (Alexa Amazon) służącej do zarządzania asystentem głosowym można zmienić ustawienia, pobrać nowe Skills czy tworzyć grupy Smart Home. Dodatkowo zapisuje się w niej historia wyszukiwań, lista zakupów czy przepis na obiad czy przetłumaczenie słów na różne języki (w tym na język polski).

 

Wielofunkcyjne zestawy głośników szyte na miarę

Wraz z rozwojem asystenta głosowego, możemy liczyć na zróżnicowane podzespoły tworzące systemy wspomagające sterowanie za pomocą mowy. Sirium to trzy rodzaje różnych zestawów głośników wspieranych przez Alexę. Kinową jakość dźwięku (Dolby 2.1) uzyskamy dzięki SIRIUM4000ABT (waga 2,1 kg, wymiary 90 x 8,1 x 8,1 cm)  . Wyposażony w najnowszą technologię oraz bezprzewodowy subwoofer zachwyca czystym brzmieniem, a zwłaszcza głębią basu. Przy wykorzystaniu głośnika SIRIUM4000ABT można stworzyć system dźwiękowy w swoim domu, dzięki funkcjonalności Multiroom. W ten sposób również rozszerzymy działanie naszego kina domowego i cieszymy się znakomitą jakością dźwięku podczas wieczornych seansów filmowych. Z kolei model SIRIUM3800ABT (waga 1,7 kg, wymiary 43,5 x 10,2 x 8,4 cm) przy mniejszych gabarytach w porównaniu z SIRIUM4000ABT, nadal zachwyca głębią basu oraz czystym brzmieniem zamkniętym w kompaktowym designie. Bez względu na to, czy słuchamy muzyki, oglądamy film, czy podcasty, model 3800ABT zawsze daje nieograniczoną przyjemność słuchania. Ciekawą opcją jest możliwość zaprogramowania części poleceń na pilocie telewizora lub odbiornika. Najmniejszy, bo ważący 1,5 kg (przy wymiarach 14 x 18,75 x 14 cm), głośnik SIRIUM1400ABT może pochwalić się również niesamowitą jakością dźwięku, budzącą podziw przy swoim rozmiarze. Precyzyjne wysokie tony, energetyczne środki i potężne basy pozwalają uzyskać czysty dźwięk w pełnym zakresie częstotliwości.

Dzięki działaniu na licencji Amazon za pośrednictwem zestawów głośników SIRIUM posiadamy swobodny dostęp do Amazon Music, informacje o ruchu drogowym, zmawiamy Ubera albo po prostu rozszerzamy działanie urządzenia o nowe Skills. Głośniki posiadają opcję Push-to-talk, która daje możliwość aktywacji Alexy przy pomocy pilota lub przycisku na urządzeniu, chociaż oczywiście istnieje możliwość wygodnego sterowania za pomocą smartfona (zarówno z Androidem jak i iOS) przy wsparciu aplikacji Hama Smart Audio. Po podłączeniu kilku kompatybilnych urządzeń Amazon bezproblemowo stworzymy system multiroom. Dzięki odpowiedniej ilości mikrofonów (aż trzy w każdym z modelów) możemy liczyć na doskonałe rozpoznawanie głosu przy wydawaniu komend nawet na dużym obszarze.

Zestawy SIRIUM to synonim przyszłości, którą już dzisiaj możesz powitać w swoim domu. Dzięki wykorzystaniu technologii asystenta głosowego zyskujemy więcej wolnego czasu, a dzięki rozbudowanym opcjom poleceń, możemy cieszyć się nie tylko łatwiejszym zarządzaniem codziennymi obowiązkami. Działające za pomocą podłączenia bezprzewodowego (m.in. Bluetooth i Wi-Fi), głośniki SIRIUM to nietuzinkowe rozwiązanie nie tylko dla miłośników dobrej jakości dźwięku, ale przede wszystkim sympatyków nowych technologii, którzy cenią sobie rozwiązania sterowania głosem. Poszczególne zestawy będą dostępne w następujących cenach i terminach na terenie Polski: SIRIUM1400ABT w cenie 699,00 zł już od 15 czerwca; natomiast od 15 maja będziemy mogli się cieszyć modelami SIRIUM3800ABT (w cenie 1 499,00 zł) oraz SIRIUM4000ABT (w cenie 1 899,00 zł).