XXI wiek to intensywny rozwój technologii na wielu różnych polach. Nie omija ona również naszych domów, które mogą stać się inteligentne, a to za sprawą zaledwie paru urządzeń, które gwarantują znaczny wzrost bezpieczeństwa i wygody. Edimax znacznie ułatwia wybór potrzebnych produktów, prezentując nowość w swojej ofercie – zestaw startowy dla inteligentnego domu.

W jego skład wchodzą:

  • Kamera IP Full HD IC-5170SC
  • Czujnik otwierania drzwi/okien WS-2001P
  • Czujnik ruchu PIR WS-2002P
  • Czujnik temperatury i wilgoci WS-2003P

Dostrzeż każdy szczegół z „rybim okiem”

Kamera IC-5170 została wyposażona w obiektyw typu „fishe-eye”, który zapewnia szersze pole widzenia niż tradycyjna optyka. Dzięki temu nie potrzebujesz kilku urządzeń, aby sprawować nadzór nad całym pomieszczeniem. Ponadto wysoka rozdzielczość Full HD sprawia, że nagrania imponują swoją jakością – teraz już nic nie umknie Twojej uwadze.

Otwieranie drzwi lub okien pod nadzorem

Czujnik WS-2001P zaskakuje swoją smukłą konstrukcją, dzięki której może zostać zamontowany nawet na wąskich framugach. Za jego sprawą zyskujesz pewność, że okna i drzwi w Twoim domu pozostają zamknięte. Jeśli ktoś niepowołany próbowałby się przez nie dostać, zostaniesz o tym natychmiast poinformowany. WS-2001P to także doskonałe narzędzie kontroli rodzicielskiej, dzięki któremu możesz być pewny, że Twoje dzieci nie weszły do pomieszczenia lub nie otworzyły szafy bez pozwolenia.

Precyzyjne wykrywanie ruchu

Podstawą działania czujnika WS-2002P jest wykrywanie ruchu na podstawie zmian temperatur, które są powodowane przez przechodzącego człowieka bądź zwierzę. Pozwala to uniknąć fałszywych alarmów spowodowanych np. przez podmuchy wiatru. W przypadku, gdy czujnik wykryje poruszającą się sylwetkę, wysyła powiadomienie Push na Twój telefon.

Kontroluj wilgoć i temperaturę

System inteligentnego domu od Edimax został również wyposażony w czujnik temperatury i wilgoci. Ma on za zadanie monitorować i informować o zmianach mikroklimatu w domu. To ważna kwestia dla każdego, kto chce zachować optymalne warunki w domu – czy w pokoju dziecka, czy w pomieszczeniu, gdzie np. zbyt wysoka temperatura mogłaby zaszkodzić roślinom.

Smart dom w smartfonie

Nadzór nad domem staje się jeszcze łatwiejszy dzięki dedykowanej aplikacji EdiLife, która umożliwia m. in. podgląd na żywo obrazu rejestrowanego przez kamerę o dowolnej porze, z dowolnego miejsca.

Nagrany materiał możesz zapisać na karcie microSD/SDHC, dysku sieciowym lub w tzw. chmurze.


Dzięki wszystkim możliwościom jakie oferują urządzenia Edimax, możesz stworzyć inteligentny dom przy użyciu zestawu startowego IC-5170SC. Może to być idealna baza pod stworzenie prawdziwego domu “smart”. Sprawdź wszystkie możliwości zestawu i pomyśl o bezpieczeństwie Twoim i Twoich bliskich już dziś.